«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Кадило на мільярд, або як збагачувався патріарх Кирило

Починалася бізнес-кар'єра патріарха в 1993 році. Тоді за участю Московської патріархії виникла фінансово-торговельна група "Ніка", віце-президентом якої став протоієрей Володимир Верига. Про це повідомляють російські ЗМІ.

Відомо, що тільки в 1996 році "Ніка" ввезла в країну близько 8 мільярдів сигарет (дані урядової комісії з гуманітарної допомоги). Це завдало серйозної шкоди "тютюновим королям" того часу, які змушені були платити мита і акцизи і тому програвали у конкурентній боротьбі.

Як стверджує доктор історичних наук Сергій Бичков, який опублікував кілька статей про тютюновий бізнес патріарха, коли Кирило вирішив вийти з цього бізнесу, на митних складах залишалося "церковних" сигарет більш ніж на 50 млн доларів. В ході кримінальної війни за ці сигарети був убитий, зокрема, помічник депутата Жириновського хтось Дзень.

Кирило нафтовий

Крім згаданого фонду "Ніка" він виступив засновником комерційного банку "Пересвет", АТ "Міжнародне економічне співробітництво" (МЕС), АТ "Вільне народне телебачення" (СНТ) і ряду інших структур. Найприбутковішим бізнесом Кирила після 1996 року став експорт нафти по лінії МЕМ, звільненого на прохання Алексія II від митних зборів. Кирила в МЕСе представляв єпископ Віктор (П'янков), що нині проживає як приватна особа в США.

Щорічний оборот компанії склав в 1997 році близько 2 млрд доларів. З огляду на закритість цієї інформації, зараз важко зрозуміти, чи продовжує Кирило брати участь в нафтовому бізнесі, проте є один вельми промовистий факт.

За кілька днів до початку військової операції США проти Саддама Хусейна в Ірак літав заступник Кирила єпископ Феофан (Ашурков). Кирило морський У 2000 році отримали розголос відомості про спроби митрополита Кирила впровадитися на ринок морських біоресурсів (ікра, краби, морепродукти) - відповідні урядові структури виділили заснованої ієрархом фірмі (АТ "Регіон") квоти на вилов камчатського краба і креветок (загальний обсяг - понад 4 тисячі тонн).

За відомостями калінінградських журналістів, митрополит Кирило, як правлячий архієрей єпархії РПЦ МП в Калінінградській області, брав участь в автомобільному СП в Калінінграді. Характерно, що Кирило, навіть ставши патріархом, не призначив єпархіального архієрея на Калінінградську кафедру, залишивши її під своїм прямим управлінням.

Кирило розкішний

У 2004 році науковий співробітник Центру досліджень тіньової економіки при РДГУ Микола Мітрохін випустив монографію про тіньову економічну діяльність РПЦ МП. Вартість активів, які контролював митрополит Кирило, оцінювалася в цій роботі в 1,5 млрд доларів. Через два роки журналісти спробували перерахувати активи глави церковного глави і прийшли до висновку, що вони налічують вже 4 млрд доларів.

А за інформацією The New Times, в 2002 році митрополит Кирило купив пентхаус в "Будинку на набережній" з видом на храм Христа Спасителя. Це, до речі, "єдина квартира в Москві, зареєстрована саме на митрополита за його мирського прізвища Гундяєв, про що є відповідний запис у кадастровій відомості". Окрема і майже невичерпна тема - палаци і резиденції патріарха. Кирило прагне і в цій справі не відставати від перших осіб держави.

Його постійною житловою резиденцією вважався новозбудований палац в Передєлкіно, заради якого знесли кілька будинків місцевих жителів. З вікон електричок Київського напрямку він виглядає як великий російський терем - на зразок Теремного палацу в Кремлі. Проте Кирилу там не подобається жити: турбує залізниця, що проходить по сусідству.

 

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі