«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Лушпиння цибулі — гарне добриво для огірків. Листя не жовтіє, корінь не гниє

Лушпиння цибулі — гарне добриво для огірків. Листя не жовтіє, корінь не гниє

Останнім часом, люди перестали користуватися старими, перевіреними засобами боротьби з шкідливими комахами й хвороботворними бактеріями. Хімічні ж засоби ефективні, діють швидко, легкі у використанні, але дуже шкідливі. Тому, не лінуйтесь, а приступайте до перевірених органічних та корисних засобів.

Лушпиння з ріпчастої цибулі – дуже цінне та ефективне добриво, яке суттєво збільшує врожайність. У його відварі міститься маса різних мікроелементів: кальцій, калій, марганець, магній, залізо, мідь, селен, хром та бор. Цим відваром можна знищити масу патогенної мікрофлори в землі та в той же час, підживити рослини корисними мінеральними речовинами. Вважають, що цей відвар діє на городні культури, як діє бальзам женьшеню на людину. Він стимулює зростання та стійкість рослин до захворювання та спричинює опір шкідникам.

Лушпиння для огірків.

При пожовтінні листу у огірків, приготуйте відвар з лушпиння цибулі:

У миску налийте 10 літрів води, покладіть дві з верхом жмені лушпиння та дайте закипіти, кип’ятіть хвилин 5. Після охолодження відвар процідіть. Перед обробкою огірків, додайте до обприскувача розчин, який складається з 10 літрів води та 2 літрів відвару. Обробляти огірки можна по листу або полийте під корінь, робити це бажано вранці. Лушпиння вдруге застосовувати не варто, використайте його краще як мульчу.

Якщо на огіркових грядках з’явився павутинний кліщ, застосуйте проти нього такий настій: 200 грамів лушпиння залийте 10 літрами води та настоюйте 4-5 днів, потім процідіть. Проведіть не менше трьох таких обробок з інтервалом у 5 днів.

Боротьбу з попелицями починайте з такого засобу: у миску покладіть пів відра лушпиння цибулі, налийте до самого верху киплячою водою, залишіть настоюватись добу, далі процідіть та розведіть водою 1:2. Дехто його застосовує й проти колорадського жука на картоплі та баклажанах.

Щоб захистити яблуні від яблуневої плодожерки, застосуйте будь-яке з вищенаведених відварів чи настоїв, тоді коли вони відцвітуть, при температурі 15 й вище градусів.

Проводьте такі обробки через 7 днів на протязі місяця.

Підживлюйте рослини таким настоєм: залийте 10 грамів лушпиння цибулі на 5 літрів окропу.

Сухим, потовченим лушпинням цибулі пересипають фрукти для зимового зберігання. Для цього візьміть новий поліетиленовий мішок, вкладіть в нього частинами яблука чи груші, пересипте їх подрібненим лушпинням та щільно зав’яжіть горловину мішка шпагатом.

Так можна зберігати й коренеплоди.

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі