Мандруйте з розумом: 10 помилок туристів-початківців
Помилка № 1: селитися на околиці міста з економії
Не будемо сперечатися, іноді це може бути і зручно, наприклад, якщо ви пересуваєтесь на машині. Готелі не в центрі зазвичай дійсно дешевше, але, по-перше, ненабагато, а по-друге, пересування на громадському транспорті туди й назад кожен день запросто «з’їдять» заощаджені гроші.
Та й жити у відпустці на романтичних вуличках, вимощених бруківкою, набагато приємніше, ніж в незатишному передмісті в нудному панельному будинку. Живучи в центрі, ви зможете піти гуляти знаковими місцями міста вночі або рано-вранці і побачити вулиці без туристів. Ви не пропустите щось цікавеньке і поживете в старому автентичному будинку.
Ще один незаперечний плюс житла в центрі — ви просто зможете зайти туди в середині дня і відпочити, переодягтися, в решті-решт.
Помилка № 2: платити за те, що ви могли б отримати безкоштовно
Замість того, щоб брати нудну екскурсію і платити за неї гроші, загляньте на сайт Free walking tours. Жителі, які закохані у своє місто, можуть показати вам його абсолютно безкоштовно, провести вас в місця, які знають лише місцеві. У багатьох великих містах є аналогічні сайти, пошукайте їх перед поїздкою за запитом free walking tours + назва міста.
Сouchsurfing — відомий багатьом сервіс, де можна знайти безкоштовне житло. Крім цього, багато шукають тут компанію, щоб просто разом погуляти.
Workaway.info — заробити в подорожі? Чому б і ні. Тут ви знайдете тисячі варіантів.
Campinmygarden — тут відписуються господарі, які дозволяють використовувати їх двір як кемпінг. Все, що потрібно від вас, — це намет. Вони не обов’язково роблять це безкоштовно, але ціни досить низькі – € 5 за ніч для прикладу.
У багатьох музеях є дні, коли їх можна відвідати безкоштовно. Наприклад, вхід до Лувру вільний у першу неділю місяця.
Деякі супермаркети вечорами влаштовують розпродаж їжі, у якої закінчується термін придатності або роздають її безкоштовно. Так роблять в США і країнах Азії.
В Іспанії у багатьох барах є правило — закуска до пива безкоштовно. Іноді ця закуска може являти собою цілий сендвіч або салат.
Помилка № 3: приділяти мало уваги відгукам
Читати відгуки поверхнево або не читати їх зовсім неприпустимо для будь-якого туриста. Якщо відгуки на готелі ми ще читаємо, то відгуки на пам’ятки, зазвичай проходять повз нас, а даремно — це просто джерело порад і хитрощів, які допоможуть дізнатися, де другий вхід або як пройти всередину дешевше.
Завдяки відгукам з фото ви точно побачите будь-які місця та страви в ресторанах такими, які вони є насправді. Вам допоможуть ось ці сайти і додатки:
Tripadvisor — напевно, найвідоміший сайт з відгуками на що завгодно — починаючи від крихітних магазинчиків на краю світу, закінчуючи всесвітньо відомими соборами.
Foursquare — зручний сайт, який дозволить знайти найкращі місця, де розважитися, поїсти і попити. Його дуже люблять хіпстери.
Yelp — майже те ж, що і Foursquare, але зі спеціалізацією по ресторанах і кафе.
Помилка № 4: брати багато речей
Їдучи в подорож, ви начебто берете всього потрохи, але в підсумку виходить важка сумка, а потім ще й виявляється, що частина речей так жодного разу і не використовувалася, ми вгадали?
Ви ж не одягаєте в звичайному житті новий комплект одягу щодня, ось і в подорожі не будете. Беріть з собою речі, які добре поєднуються між собою, складайте багатошарові ансамблі.
Можливо, порада здасться дивною, але замість ще одного светра візьміть краще плед — він може замінити собою багато речей: і ковдру, і кардиган, і покривало для пікніка.
Помилка № 5: брати з собою тільки готівку або тільки карту
Ніколи не варто зберігати всі гроші на одній карті. По-перше, ви можете її втратити, а по-друге, банк може її раптово заблокувати. (До речі, щоб цього не сталося, зателефонуйте в банк і попередьте, що ви будете за кордоном.) Так що 2 банківські картки — абсолютний мінімум.
Крім карти беріть з собою готівку. Де і коли їх краще міняти, буде залежати від країни, куди ви збираєтеся, так що вивчіть форуми.
Помилка № 6: боятися заговорити з незнайомцями
Зазвичай, коли ми подорожуємо компанією, ми варимося у власному соку і закриваємося від спілкування з місцевими жителями та іншими туристами. «Адже ми все одно їх більше ніколи не побачимо», — думаємо ми.
Коли ще ви отримаєте шанс подружитися з жителем іншої країни? Місцеві зазвичай і самі проявляють інтерес до людей, які приїхали подивитися їх країну, не соромтеся заговорити з ними. А щоб познайомитися з людьми зі всього світу, є відмінна можливість — хостел.
Помилка № 7: намагатися побачити все
«Раз вже приїхав — треба побачити якомога більше», — думаємо ми і бігаємо як загнані коні від однієї пам’ятки до іншої. Краще зменшити обороти і насолодитися неспішними прогулянками, дихаючи, так би мовити, повітрям країни, куди ви приїхали. Ви ж все-таки відпочиваєте, а всі визначні місця все одно не подивитися.
Абсолютно нерозумно — дивитися два міста за один день. Краще візьміть собі за правило на одне місто витрачати мінімум два дні, так ви зможете хоча б трохи його відчути.
Помилка № 8: їхати у високий сезон
Натовпи туристів здатні отруїти будь-який відпочинок, зіпсувати будь-який вид. Тому не забувайте, що при плануванні подорожі варто орієнтуватися, якщо не на найнижчий сезон, то на час, коли туристи вже їдуть додому. Якщо ви поїдете в Рим пізньою осінню, швидше за все, ви не спробуєте знамените італійське морозиво, але зможете погуляти практично порожніми вулицями і подивитися визначні пам’ятки без черг.
Помилка № 9: не купувати квитки онлайн
Черги в знамениті пам’ятки мають страхітливі масштаби, але для тих, хто вже купив квиток, як правило, є окремий вхід, окрема черга. Постарайтеся придбати квитки на відвідування популярних місць заздалегідь через інтернет (наприклад, той же Лувр або статую Свободи). Так ви втратите набагато менше часу.
Помилка № 10: купувати сувеніри не в тому місці
Тут є дві крайності: одні купують незграбні сумнівні сувеніри, інші шкодують, що так нічого і не купили.
І тим, й іншим можна порадити відправитися на блошиний ринок, де можна знайти ексклюзивні речі за безцінь. І зроблені вони, швидше за все, будуть не в Китаї, а там, куди ви приїхали.
І ще: якщо побачите річ, яка вас просто підкорить, купуйте її відразу. Практика показує, що метод «краще куплю перед від’їздом» працює погано.
Бонус: чекати від поїздки дуже багато
Хоч це і непросто, але постарайтеся не малювати в своїй уяві, щось фантастичне. Все одно в підсумку все буде виглядати не так, як ви собі уявляли. Не обов’язково гірше, але не так. А зайві очікування часто є причиною розчарувань. Пустіть все на самоплив і ловіть приємні несподіванки. І нехай кожна ваша нова подорож буде краща попередньої.