Не ігноруйте це! Вірний знак того, що ваш телефон прослуховують
Будь-який досвідчений фахівець з інформаційної безпеки скаже вам: якщо ви не хочете, щоб деякі факти вашого життя стали надбанням громадськості, не розмовляйте про них по телефону. Інформація про те, що багато девайсів прослуховуються кимось - не нова.
Кого ж так цікавить наші життя?
Спецслужби
Про те, що вас слухають спецслужби, ви дізнаєтесь лише тоді, коли до вас приїдуть "маски-шоу". Безпосередньо у ході прослуховування дізнатися про це неможливо. Ті люди, які дійсно вчинили злочин, звичайно ж знають про можливості прослуховування органами і свої темні справи по телефону не обговорюють. Так роблять тільки зовсім впевнені у своїй безкарності злочинці — не від великого розуму.
Спецслужби навіть здатні перехопити радіоефір. Для цього їм достатньо відключити шифрування, наприклад, це відбувається під час важливих заходів за участю перших осіб держави. У цей момент на екранах телефонів буде відображатися розімкнутий замочок або інший аналогічний символ.
Конкуренти
Злом мережі достатньо простий для того, щоб можна було прослуховувати розмови жертви.
Якщо коротко, то всі такі атаки будуються на організації конференц-зв'язку з участю двох абонентів і третього, на стороні якого ведеться запис. Це штатна функція будь-якого цифрового комутатора, але за міжнародними стандартами учасники конференції повинні в процесі розмови періодично чути короткий тональний сигнал. Якщо ви чуєте цей "біп" раз на декілька секунд - будьте впевнені, що вас слухають чужі "вуха". Можна зрозуміти, що вас прослуховують таким чином, якщо незвично довго встановлюється з'єднання, ви чуєте ехо або, наприклад, періодичне непроходження вхідних дзвінків — тобто, коли телефон у вас включений, але додзвонитися ніхто не може, а тільки валяться SMS від "вам дзвонили".
Пранкери
Вони, скоріше, не прослуховують, а "розводять" вас на те, щоб ви сказали щось компрометуюче, а вони це запишуть і викладуть в інтернет. Найчастіше, пранкери дзвонять з комп'ютера і тембр голосу помітно відрізняється від того, який вийшов би, якби говорили в мікрофон мобільного телефону. Представитися пранкер може будь-ким, так що варто бути напоготові - навіть якщо висвітився знайомий номер, при найменших підозрах запитайте у співрозмовника те, що можуть знати тільки двоє — ви і "справжня" людина.
Невдалий телефонний хуліган миттю покладе трубку. Радимо вам всі конфіденційні розмови вести при особистій зустрічі в безпечному приміщенні, де немає "жучків", а найкраще — на природі.