«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

9 речей, які інтелігентні люди не говорять

Слова, які ми вимовляємо вголос, можна умовно розділити на чотири види: позитивні, негативні, нейтральні або неясні.

Розумні та емоційно зрілі люди схильні говорити свідомо, прозоро, підбираючи свої слова так, щоб звести до мінімуму негативну або нечітку відповідь.

Насправді ми всі колись казали те, про що жалкуємо сьогодні. Можливо, наші слова глибоко образили когось, свідомо чи несвідомо. Нам всім доводилося мати справу з цим жахливим відчуттям вини.

Емоційний інтелект (ЕІ) визначається як «здатність усвідомлювати, контролювати і виражати свої емоції, а також керувати міжособистісними відносинами розумно і емоційно». Рівень ЕІ визначає, як наші слова інтерпретуються кимось іншим. Крім того, саме цей тип інтелекту, а не “книжковий розум» чи показник інтелекту, відіграє вирішальну роль у визначенні того, що говорити, і, що не говорити.

ЕІ нерозривно пов’язаний із соціальною свідомістю – здатністю розшифровувати емоції і переживання інших людей. Іншими словами, це наша здатність (або нездатність) бути чуйними.

Щоб уникнути страшних думок і почуттів, які супроводжують імпульсивну, нестійку послідовність слів, важливо мати базове розуміння того, що не можна говорити публічно.


Ось 9 фраз, які емоційно інтелігентні люди не говорять:

1. «ЦЕ НЕСПРАВЕДЛИВО»
Життя несправедливе, і дорослі люди це розуміють. Можливо, те, що трапилося, дійсно нечесно по відношенню до вас. Слід пам’ятати, що люди, які нас оточують, часто не знають про «інцидент», і навіть якщо вони і в курсі цього інциденту, то фраза «це несправедливо» абсолютно не вирішить вашої проблеми. Наскільки б це не було складно, зосередьте свою увагу і зусилля на вирішенні проблеми. Ви не тільки відчуєте себе набагато краще, зможете зберегти свою гідність, а й згодом вирішите свою проблему!


2. «ВИ ВИГЛЯДАЄТЕ СТОМЛЕНИМ (СТОМЛЕНОЮ)»
Ми не знаємо, що відбувається за декораціями життя будь-якої людини. Фраза: «ви виглядаєте стомленим», незалежно від того, які наміри ви мали, показує людині, що її проблеми виставлені на загальний огляд. Краще замість неї використовувати питання: «Усе в порядку?» Воно показує, що ви стурбовані тим, що безпосередньо відбувається з людиною.


3. «НЕПРАВИЛЬНІ КОМПЛІМЕНТИ»
Наприклад: «Ви чудово виглядаєте на свій вік» або «Для жінки, ви й так багато зробили». Усі ми всі знаємо, що вікові і гендерні обмеження існують, як і раніше, сьогодні. Саме тому уникайте будь-яких натяків на них,бо існує велика ймовірність, що людина може образитися. Якщо хочете зробити комплімент, то робіть по ділу.


4. «ЯК Ж ГОВОРИВ РАНІШЕ…»
Покажіть мені людину, яка все про всіх знає і пам`ятає. Так, таких людей не буває! Тому коли ви використовуєте фразу: “Я ж вже говорив раніше…”, – ви демонстративно показуєте, що ви “кращі” за вашого співрозмовника. Утримуйтеся від таких коментарів. Поясніть людині ще раз, що ви маєте на увазі.


5. «ТИ НІКОЛИ…» АБО «ТИ ЗАВЖДИ…»
Зазвичай ці слова вимовляються нещиро, нечесно або різко. Занадто часто вони використовуються для того, щоб образити когось, через власний гнів або презирство. Краще обгрунтуйте своє ставлення до того, що вас образило.


6. «ЦЕ МЕНЕ НЕ СТОСУЄТЬСЯ»
Коли хтось просить почути вашу думку, він/вона очікує конструктивного зворотного зв’язку… будь-якого зворотного зв’язку. Фраза: «Це мене не стосується» передбачає, що ситуація, в якій опинилася людина, не має для вас ніякого значення, або те, що для вас в пріоритеті ваш вільний час, і ви не збираєтеся його витрачати на когось іншого. Постарайтеся бути обізнаним в ситуації людини поверхнево, щоб не образити її.


7. «З УСІЄЮ ПОВАГОЮ…»
Чи справді слова, які ви вимовляєте вголос, залежать від міри поваги до співрозмовника? Якщо ви можете чесно відповісти «так», тоді продовжуйте. Пам`ятайте, що ваші жести і інтонація голосу швидко дадуть зрозуміти, чи вашому співрозмовнику була приділена належна повага чи ні. А якщо ця фраза, була сказана в режимі «автопілота»,задля спроби «полегшити» дискусію, то вона не має нічого спільного з «повагою», тому краще натиснути на гальма.


8. «Я Ж ТОБІ ГОВОРИВ…»
Ця фраза виривається від власного марнославства і переваги над кимось. Коли ви говорите цю фразу, ви уявляєте собі двох дітей дошкільного віку, які граються в пісочниці або на ігровому майданчику?

Уся справа в тому, що фраза: «Я ж тобі говорим» є дитячим та незрілим аргументом. Жодна цілісна доросла людина не дозволить вимовити собі такі слова. Навіть якщо ви хотіли попередили когось про наслідки якої-небудь події, це все одно нічим не допоможе. Знайдіть інший спосіб взаємодії, який не передбачає презирства.


9. «Я ЗДАЮСЯ»
Хоч ця фраза на перший погляд не здається шкідливою, але вона показує, що ви не здатні взяти ситуацію в свої руки. Це може стосуватися будь-кого: жахливого боса, складного завдання / проекту, мерзенних колег тощо.


Завжди пам’ятайте, що ви набагато сильніші, розумніші і більш здібні, ніж ви думаєте. Саме тому слова: «Я можу це зробити» – єдине, що ви повинні говорити собі і іншим.


Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі