Ні смаку, ні поваги: лучани сміються з митців, яких визнають в Європі
В інтерв'ю для Волинь24 керівник Волинської організації Національної спілки художників України Володимир Марчук розповів: на Волині є мало людей, які справді цікавляться мистецтвом і розуміються на ньому.
«Привезена до Луцька скрипка Страдіварі – значно менший інфопривід для відгуків, аніж те, що на Рованцях згоріла хата. Так само багато виставок світового рівня не мають у Луцьку аншлагів», - зауважив художник.
В якості прикладу керівник Волинської організації Національної спілки художників наводить ситуацію, яка трапилась кілька років тому. Тоді свої роботи у Галереї мистецтв презентувала «Відкрита група».
«Глядачі доволі іронічно сприйняли сучасне мистецтво. Пройшло кілька років - і її автори представили Україну на Бієнале у Венеції – найавторитетнішій мистецькій події світу. У нас люди часто очікують казна-що та усе думають: «А яке ж воно, сучасне мистецтво світове?» А воно тут поряд було і вони навіть уваги належної не звернули», - наголосив очільник спілки художників.
«Ще одна примітна ситуація трапилася позаминулого року на молодіжній виставці. Художник Дмитро Микитенко виставив оригінальну роботу під назвою «Спроба впорядкування». Дехто з глядачів дивився на «пожмаканий» папір, по якому «поприскано» балончиком, та не розумів вже навіть не митця, а мене – мовляв, як допускаю подібне на стіни вішати? Через два місяці художника запросили до Лондона, заплатили 5 тисяч євро за участь у виставці й швидко відкрили візу, аби він представив там сучасне українське мистецтво», - резюмував він.