«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Ось чому індійські ченці і всі стрункі жінки п’ють натщесерце саме кип’ячену воду, а не сиру

Пройшли ті часи, коли в кожному будинку на кухні стояв глечик з кип’яченою водою для пиття. Дітям суворо заборонялося вживати воду з-під крана. Тільки кип’ячену!

Але сьогодні лікарі не рекомендують кип’ятити воду, а, навпаки, радять пити тільки сиру. Звичайно, з роками ми здоровішими не стаємо, але, погодьтеся, в дитинстві ми хворіли набагато менше, ніж нинішнє покоління. Може, справа все-таки в воді?

Користь води натще

Давня тибетська медицина стверджує, що першою хворобою людини було нетравлення, а першими ліками – кип’ячена вода. Так-так, саме кип’ячена вода вважається найдешевшим і ефективним засобом в аюрведі. На підтвердження цього – окремий розділ про лікування водою.

Сьогодні ми розповімо тобі, чому саме гаряча кип’ячена вода натщесерце вранці корисна для здоров’я. Ти дізнаєшся, що станеться з твоїм тілом, якщо пити таку воду щодня.

Мова піде не про питний режим і не про поживну цінність води. Аюрведа розповідає про різні види живої води, але корисні властивості кип’яченої виділяються окремо. Адже вона вважається найкращим засобом в боротьбі з втомою, ожирінням і іншими хворобами. Але, як і з усіма ліками, багато пити її не можна.

Для щоденного вживання не підходить вода в пляшках і з фільтрів. Ідеально – джерельна, вода з озера, дощова, річкова. Тільки така вода вважається живою.

Гаряча кип’ячена вода дуже легка, добре втамовує спрагу і повністю засвоюється організмом за 24 хвилини. Холодна мінеральна  вода – за 72 хвилини, тепла – за 48. Щоб не шокувати організм після пробудження, дуже важливо, щоб випивається вода була теплою (35-45 ° C).

Згідно аюрведі, щоб розкрити лікувальну силу води, її потрібно кип’ятити певний час. Від часу кип’ятіння залежать корисні властивості. При цьому обсяг рідини, що випивається за один раз не має значення, все дуже індивідуально. Орієнтуйся на спрагу і відчуття насичення.

Вода, яка під час кип’ятіння зменшилася до 1/4 обсягу називається «арог’ямбу» – лікувальна вода. Вона стимулює травлення, лікує ожиріння, сечовий і жовчний міхур, усуває метеоризм, коліти, анемію, набряки, геморой, запалення легенів.

Остивша до кімнатної температури називається «шріта сита». Така вода позбавляє від нудоти, лікує діарею, запаморочення, слабкість, харчове і алкогольне отруєння.

Гаряча вода, що википіла до 1/2 називається «ушнадака». Вона лікує астму, бронхіт і здатна зменшити жар. Щоб позбутися від нетравлення, таку воду рекомендують приймати перед сном.

Щоб кип’ячена вода стала ліками і очистила організм, пити її потрібно, дотримуючись певних правил.

ЯК ПРАВИЛЬНО ПИТИ ВОДУ

Починай ранок зі склянки гарячої кип’яченої води. Це найкраще, що ти можеш зробити для організму. Після пиття можна розсмоктувати дрібку солі.

Пий воду повільно, дрібними ковтками.

Кип’яти воду один раз. Остуди до комфортної температури, щоб вона залишалася гарячою, але не обпікала, і пий за 30 хвилин до сніданку. Перед кожним прийомом їжі кип’яти нову порцію води.

Кращий спосіб остудити кип’ячену воду – остудити її разом з парою (під кришкою).

Вода, випита відразу перед прийомом їжі, викликає хвороби органів дихання і пригнічує травлення. Під час їжі – прискорює обмін речовин і стимулює травлення. Після їжі – підсилює бродіння в кишечнику, уповільнює метаболізм і сприяє набору ваги.

Остивша кип’ячена вода, яка простояла більше 6 годин, стає важкою. Вона шкідлива для організму і викликає проблеми з кишечником. Також важкою стає вода, охолоджена шляхом переливання з однієї ємності в іншу багато разів.

Вода, кип’ячена два рази, вважається отруйною. Пити її не можна.

Не рекомендується змішувати гарячу кип’ячену воду з холодною або сирою.

Згідно східним вченням, секретом вічної молодості вважається саме гаряча вода. При цьому, найгірше, що може зробити людина для свого організму, це пити холодну воду або напої з льодом.

Джерело

 

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі