Російський олігарх виступив проти Путіна: "Мене дуже просять цього не казати"
"Залізна завіса вже опустилася. Мене дуже просять цього не говорити, але я за мир. За три тижні стане зрозуміло, що буде з банками. Подивимося, хто залишиться від наших партнерів. Думаю, ми дуже здивуємося, скільки їх залишилося. Їх можна буде перерахувати на пальцях руки", – заявив Дерипаска на Красноярському економічному форумі, передають росЗМІ.
Також олігарх висловився у своєму Telegram-каналі. Там він закликав до переговорів і нагадав, що в Україні є велика кількість ядерних об'єктів.
"Світ дуже важливий! Затягувати переговори – божевілля! Україна вже давно ядерна держава, на її території, окрім законсервованої Чорнобильської АЕС, ще 15 атомних енергоблоків та 3 сховища відпрацьованого ядерного палива. Для незрозумілих – будь-який інцидент на цих об'єктах наші нащадки на території європейської Росії , України та Європи будуть згадувати нам усім! ще років 200 з прокльонами", – написав він.
Дерипаска вважається досить впливовою людиною в РФ. У ЗМІ його називають "другом Путіна". При цьому розслідування Financial Times показувало, що Дерипаска відмивав гроші для Путіна.
При цьому перед нападом Росії на Україну Дерипаска запевняв, що нібито війни не буде. "Всі! Війни не буде! Тепер довгий шлях до Миру", – писав олігарх після одного зі звернень Путіна.
Україна вже давно запровадила санкції проти Дерипаски. Офіційно він вийшов зі своїх бізнесів у нашій країні: "Запорізький алюмінієвий комбінат" (ЗаЛК), який успішно розвалив, знищивши конкурента, повернувся державі. А ось ще один великий актив – "Миколаївський глиноземний завод" (НГЗ), ймовірно, досі побічно належить росіянину.
До слова, Дерипаска ще у 2020 році попереджав, що "пофігістичне ставлення" Кремля до санкцій вбиває російську економіку. За словами Дерипаскі, у США розробкою санкцій проти інших країн займаються не менше 5 тисяч людей, а в Росії мінімізацією ефектів від санкцій – лише четверо.
Дерипаска після початку війни з Україною вже закликав до переговорів та миру, але куди більш стримано. Такі заяви можуть означати, що санкції проти Росії виявляються дієвими. Адже вони, серед іншого, мають посилити тиск великого бізнесу на путінський режим.
Як повідомляв OBOZREVATEL, російські олігархи лише за першу добу війни втратили $39 млрд. Це були втрати, спричинені виключно обвалом російських ринків.
Після запровадження банківських та інших секторальних санкцій, проблеми мільярдерів посилилися. Так, Роман Абрамович (проти якого санкцій поки що немає) спішно намагається продати свої активи в Лондоні, а підсанкційні засновники "Яндекса" та "Тінькофф Банку" Аркадій Волож та Олег Тіньков перестали бути мільярдерами.