Справу щодо організаторів виробництва алкоголю-фальсифікату передали до суду (ФОТО)
Наразі справу щодо шести фігурантів цієї справи скерували до суду. Їм загрожує до семи років позбавлення волі, – повідомляє сайт Нацполіції.
Виробництво алкоголю організували мешканці Львова - рідні брати 24-х та 27-ми років. Міні-заводи розташовувались у Пустомитівському та Стрийському районах Львівської області, Мукачівському районі Закарпатської та Тернопільському районі Тернопільської областях.
Крім того, поліцейські встановили місця так званих «перевалочних» баз, перекрили канали поставки спирту для потреб міні-заводів та встановили місце виготовлення поліграфії.
"Перевалочні бази" фальсифікату знаходились у м. Виноградів Закарпатської області, м. Ковелі Волинської області, а також у Мостиському, Пустомитівському та Сокальському районах Львівської області.
Продукція реалізовувалась великими партіями на територіях прикордонних районів всього Західного регіону держави.
Оперативники Управління захисту економіки у Львівській області Нацполіції спільно зі слідчими та прокуратурою задокументували весь процес виробництва та збуту фальсифікованих алкогольних виробів.
Щоб не привертати увагу, підпільні підприємства функціонували у закритому режимі. Всі працівники заступали на виробництва за вахтовим методом. Потужність підпільного виробництва надавала можливість виготовляти щодоби до 40 тисяч пляшок фальсифікату.
На початку серпня 2017 року правоохоронці провели одночасно 52 санкціоновані обшуки. Вони проходили на території Львівської, Закарпатської, Тернопільської та Волинської областей.
За результатами проведення процесуальних заходів було вилучено понад 80 тонн спирту, 90 тисячі пляшок фальсифікованої алкогольної продукції різних торговельних марок, сотні тисяч підроблених марок акцизного податку та етикеток. Також вилучили обладнання для незаконного виробництва фальсифікату.
Правоохоронці вилучили у організаторів підпільного бізнесу понад мільйон гривень готівкою, а також належні їм автомобілі елітних марок. Вартість вилученої алкогольної продукції склала 30 мільйонів гривень, а загальна сума вилучених коштів - понад 2,4 мільйона гривень.
Наразі досудове розслідування завершено. Обвинувальні акти та матеріали кримінального провадження скеровано на розгляд до Пустомитівського та Стрийського судів Львівської області.
Шістьом фігурантам, які організували масштабне виробництво, інкримінують вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ст. 199 (Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів), ч. 2 ст. 204 (Незаконне виготовлення алкогольних напоїв шляхом відкриття підпільних цехів або з використанням обладнання, що забезпечує масове виробництво таких товарів) Кримінального кодексу України.
За вчинення даних злочинів обвинуваченим загрожує позбавлення волі на строк до семи років.