«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Вчені схвильовані стрімким зростанням чисельності населення Землі: нас скоро буде 8 мільярдів

Перенаселення планети — головна загроза для людства?

Людині знадобилося 120 тисяч років, щоб збільшити свою популяцію до мільярда особин. А вже через 206 років до цього мільярду додалося ще шість, повідомляє CNN, інформує Ukr.Media.

В ООН створили Всесвітній день народонаселення у 1989 році для підвищення обізнаності про проблеми, викликані перенаселенням. Свято відзначається щорічно 11 липня.

Населення планети складає 7,7 мільярда людей. Наскільки велике це число? Якби ви почали зараз і відзначили 7,7 мільярдів секунд, ви б не зробили цього до 2263 року. А до 2050 року у світі очікується поповнення ще 2 мільярдів осіб.

Якщо у нас вже зараз проблеми з перенаселенням, просто уявіть собі майбутній вплив на планету. Ось більш уважний погляд на деякі світові демографічні тенденції.

Деякі райони фактично втрачають населення

За даними ООН, у 27 країнах або регіонах їх населення скоротилося на 1 відсоток або більше з 2010 року. Це падіння викликане стійким зниженням рівня народжуваності, особливо в таких країнах, як Китай і Японія.

Фактично, глобальний коефіцієнт народжуваності знизився з 3,2 народжень на одну жінку в 1990 році до 2,5 у 2019 році, і, згідно з прогнозами, буде і далі знижуватися.

Експерти також опублікували список країн, де чисельність населення скоротиться найбільш відчутно до того часу, в цей перелік увійде Україна, за прогнозами населення до 2050 року скоротиться на 20%.

Але ці скорочення затьмарюються бумом населення в інших регіонах. Наприклад, згідно з прогнозами, до 2050 року населення країн Африки на південь від Сахари подвоїться.


Дев'ять країн — Індія, Нігерія, Пакистан, Демократична Республіка Конго, Ефіопія, Танзанія, Індонезія, Єгипет та Сполучені Штати — складуть більше половини прогнозованого зростання населення Землі в період до 2050 року, згідно з даними дослідження 2018 року.

Люди в найбідніших країнах живуть менше

Очікується, що очікувана тривалість життя у світі збільшиться з 72,6 року до 77,1 року в 2050 році.

Але очікувана тривалість життя при народженні в найменш розвинених країнах відстає на 7,4 років від середнього світового показника. ООН каже, що це в основному з-за високого рівня дитячої та материнської смертності, а також епідемії ВІЛ та насильства в районах, які піддаються конфліктам.


Багато з цих країн стають занадто багатолюдними. А перенаселеність може сприяти виникненню таких соціальних та екологічних проблем, як глобальне потепління, виснаження ресурсів, забруднення, перенаселеність, недоїдання, гендерна нерівність і поширення смертельних захворювань.

Ми старіємо

Структура населення також показує іншу тривожну тенденцію: ми старіємо. У 2018 році ми досягли іншого кордону — вперше у світі число людей старше 65 років перевищує число дітей у віці до п'яти років. Через збільшення тривалості життя та зниження народжуваності люди розмножуються менше і живуть довше.


Схоже, що це непогано з точки зору перенаселення планети. Але це погано для світової економіки, тому що пропорційно менше людей працездатного віку і більше літніх людей, які збільшують витрати на охорону здоров'я.

До 2050 року кожна четверта людина, що живе в Європі та Північній Америці, може бути старше 65 років

По мірі того, як стає все більше людей, для інших видів залишається все менше місця і ресурсів. Зараз відбувається вже шосте масове вимирання видів за всю історію планети з-за неймовірної кількості ресурсів, які йдуть на підтримку життєдіяльності семи мільярдів осіб.

Крім землі і їжі, які людство забирає у безлічі видів, воно ще й спровокувало глобальні зміни клімату, з якими багато видів живих істот просто не можуть впоратися. Деякі біологи вважають, що при нинішніх темпах вимирання в найближчі 3-20 століть вимруть 75 відсотків представників фауни.

Агонія цивілізації не за горами?

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі