«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Я живу в Сінгапурі 4 роки і хочу розповісти про 10 речей, які дивують мене тут щодня

Всім привіт! Мене звуть Василина, я з Білорусі та ось уже четвертий рік живу і вчуся в аспірантурі в Сінгапурі. Країна зовсім невелика: на площі в 720 кв. км проживає 5,8 млн осіб. Ще в 1960-і роки тут були руїна, бідність і корупція, але прем’єр-міністру республіки Лі Куан Ю вдалося зробити справжнє економічне диво і перетворити Сінгапур на одну із найбільш процвітаючих держав в світі.

Спеціально для вас я розповім про деякі особливості цієї дивовижної країни.

1. Сінгапур – країна штрафів
Суворі закони і високі штрафи дуже допомогли перетворити Сінгапур в ту державу, якою вона є зараз. Країну навіть жартома називають fine city (гра слів в англійській мові, де fine – “прекрасний” і “штраф”).

Тут не можна палити, смітити і навіть харчуватися в недозволених місцях – наприклад, в громадському транспорті перекусити не вдасться. Насмітите ще раз – отримаєте табличку “Я насмітив” і будете прибирати вулицю всі вихідні. За їзду в непристебнутому вигляді вам випишуть штраф, а ось за перевищення швидкості можуть і у в’язницю посадити.

Штрафи передбачені за нецензурну лайку в громадському місці та навіть за не змитий туалет. Кажуть, в деяких ліфтах є детектори, і якщо раптом хтось напаскудить всередині, то ліфт заблокується до приїзду поліції.

Також забороняється підключатися до чужої мережі Wi-Fi: таку поведінку можуть вважати хакерством. До недавнього часу існував закон про заборону розгулювати голяка по власній квартирі, якщо це раптом побачать сусіди.

Деякі злочини караються биттям палицями. Але найсерйозніше покарання чекає тих, хто будь-яким чином пов’язаний з вживанням та розповсюдженням наркотиків. За таке порушення, а також за жорстоке вбивство передбачена смертна кара: в Сінгапурі цей показник один з найвищих в світі.

2. Зате тут дуже безпечно
Завдяки своїй суворій судовій системі та законодавству, Сінгапур справедливо вважається однією з найбезпечніших країн у світі. Тут дуже низький рівень злочинності, а більшість ув’язнених – це порушники ПДР. У місті багато камер, які стежать за порядком, а поліцейських практично немає. Можна спокійно гуляти по вулицях як вдень, так і вночі.

3. У Сінгапурі ведуть здоровий спосіб життя
Влада країни намагається привчати жителів до здорового способу життя. Вдаються знову до обмежень і заборон: наприклад, тут заборонені кальяни, електронні цигарки і нюхальний тютюн. Алкоголь не можна купити після 22:30, а на цигарках друкують страхітливі зображення. Але заборонами політика здорового способу життя не обмежується.

Практично в кожному дворі є тренажери і бігові доріжки: займатися там можна безкоштовно. А ще в країні багато спортивних комплексів, де сінгапурці займаються, наприклад, йогою, пілатесом. Заняття проходять і у дворах, і навіть в торгових центрах: так, біля мого будинку щочетверга проводиться безкоштовна зумба. Якщо ж ти живеш в дорожчому житловому комплексі, то там однозначно буде і тренажерна зала, і басейн. Для літніх людей створюються клуби: в них, крім відвідування спортивних заходів абсолютно безкоштовно люди поважного віку можуть проводити своє дозвілля, наприклад, гуляючи в парку.

Увага приділяється і корисному харчуванню. Багато продуктів відзначені в магазинах стікерами з написом «Здоровий вибір» – це та їжа, в якій, наприклад, менше цукру, багато клітковини, немає трансжирів і так далі. Навіть проводяться лотереї: купуєш більше продуктів з таким значком, реєструєшся в додатку і збираєш бали.

У країні часто проходять різноманітні марафони зі здорового способу життя – наприклад, марафон зі схуднення з можливістю виграти призи або марафон по кроках, коли ти кожен день проходиш 1 000 кроків і береш участь в розіграші призів. І це не кажучи про бігові марафони, яких тут дуже багато: і для дітей, і для дорослих.

Разом з високим рівнем медичних послуг і високою соціальною відповідальністю ці умови приносять свої плоди. Середня тривалість життя в Сінгапурі, за даними 2017 року, склала 83 роки.

4. У цій країні живе незвичайна людина – Містер Туалет
У Сінгапурі живе людина з незвичайною “професією”: його звуть Джек Сім і він відомий як Містер Туалет. Джек керує над Всесвітньою організацією туалетів, і в 2001 році він навіть придумав таке свято, як День туалетів (19 листопада, якщо раптом захочете відзначити).

Жарти жартами, а організація дійсно робить корисні речі: займається донесенням інформації в питаннях гігієни, сприяє створенню та підтриманню нормальної санітарної атмосфери. Ідея полягає в тому, щоб подбати про здоров’я людей (антисанітарія і забруднення води погано на ньому позначаються). Наприклад, ця організація виконала величезну роботу в Індії, де, як ми знаємо, з культурою гігієни все дуже і дуже погано.

Я мала честь особисто зустрітися з Джеком, і навіть якщо врахувати делікатну тему, про яку він розповідав, мотивував він краще за Шварценеггера. Сказав, що побудував безліч бізнес-проектів, а потім в 50 років зрозумів, що життя не вічне, а хочеться зробити для світу щось корисне – так він і створив свою організацію.

5. Побачили серветки на столі? Тут зайнято!
У малайській мові є слово chope [чоп], яке означає “печатка” або “штамп”. А в сучасному “сінгліше” (місцевому діалекті, суміші сінгапурської та англійської мов) – “зайняти місце на фудкорті за допомогою серветок та інших предметів” (я не жартую, це дослівний переклад).

Тобто в Сінгапурі ви можете зарезервувати (заштампувати) за собою столик на фудкорті, просто поклавши на нього пачку серветок, парасольку, проїзний, пластиковий пакет, пляшку з водою, і все! Ніхто це не візьме і не займе місця, і всі знатимуть, що тут вже зайнято.

Звичайно, якщо ви забули свої серветки або парасольку на столі, то можливо, через кілька годин персонал їх все-таки забере, але це не точно. Люди будуть товпитися, зустрічатися і розходитися, а самотні серветки на самотньому столику так і будуть лежати як непорушний пам’ятник сінгапурському “Чопу”.

6. Машина – це розкіш
По-перше, з урахуванням мита та платежів за реєстрацію, податків і зборів купівля автомобіля вже виходить в кругленьку суму – приблизно $ 100 тис. (І це тільки нижній поріг цін). По-друге, в Сінгапурі безліч платних ділянок доріг, тунелів, вартість парковки теж влітає в копієчку. Таким ось суворим чином ця маленька країна бореться із заторами і забрудненням планети.

У той же час тут добре розвинений громадський транспорт: регулярно налагоджена мережа обладнаних автобусів, залізничного транспорту і метро, є легкорейсова система і велосипедні доріжки. У транспорті діють різні приємні акції: безкоштовний вхід в метро до 7:45 (тільки в центрі міста), недорогі нічні автобуси і т. д.

7. У Сінгапурі дуже спекотно. Але в той же час і холодно
У Сінгапурі панує вічне літо: температура рідко опускається нижче +30 градусів за Цельсієм. Тому якщо зберетеся в цю країну, то обов’язково візьміть з собою сонцезахисний крем і головний убір – у іншому випадку ви швидко знеможетесь від теплового удару.

А місцеві власники магазинів, працівники метро і автобусів, а також офісні клерки сумують за прохолодою і утримують температуру кондиціонерів максимум на 16 градусах плюс. Кондиціонери тут практично всюди – ось і уявіть, які перепади температур. Чесно кажучи, ніяк не можу звикнути до цієї особливості, тому доводиться постійно носити з собою светр.

8. Дещо про особливості місцевого стилю
В загальному більшість жителів Сінгапура схожі на європейців: тут люблять добре одягатися і обожнюють бренди. Правда, є деяка особливість: через вологий і спекотний клімат максимально зручним і комфортним взуттям тут є шльопанці та в’єтнамки. Тому в багато ресторанів можна прийти в цьому нехитромудрому взутті, і ніхто навіть не подивиться косо. Якщо для якогось заходу необхідний дрес-код, то дописують, що приходити в шльопанцях заборонено.

Чоловікам, до речі кажучи, не можна приходити в шортах в офіс, так і в ресторан в такому вигляді можуть не впустити. А ще є одна стара китайська традиція, яка велить їм не стригти нігті: таким чином, раніше показували, що ти не чорнороб і не копаєшся в землі. На жаль, таких персонажів можна зустріти досить часто: виглядає такий «манікюр» так собі.

9. У більшості сімей є домогосподині
У багатьох місцевих сім’ях є свої жінки-домогосподині (їх ще називають «мейд»). Це жінки, які приїжджають на заробітки з Філіппін, з Індонезії або зі Шрі-Ланки (часто для них це чи не єдина можливість заробити) і зазвичай, живуть в квартирі господаря, але найчастіше це лише маленька кімната без вікна, яка більше схожа на шафу. «Мейд» виконує всі господарські справи і наглядає за дітьми, задовольняючись при цьому всього одним вихідним на тиждень і канікулами раз в 2 роки. Звичайно, не всі господарі настільки суворі до своїх помічниць і трапляється по-різному.

Всі зароблені гроші вони відправляють додому. Зазвичай це 500-600 сінгапурських доларів на місяць (10-12 тисяч гривень приблизно). Крім витрат на зарплату господарі платять податки і витрачають кошти на харчування помічниці.

10. Це справжнє місто майбутнього. І ще воно просто прекрасне
Влада міста вирішила, що тут не буде «кам’яних джунглів», тому майже 30% міста-держави покриті зеленню. Тут безліч парків, є ботанічні сади і заповідник, а квіти з горщиками ви побачите і в торгових центрах, і на вулицях. Рослини тут можна зустріти на дорогах, пішохідних переходах, дахах будівель. У Сінгапурі не забувають і про екологію, освіту і якість медичного обслуговування. Уряд намагається застосовувати всі найсучасніші технології (спеціальні сенсори, безпілотні розробки), щоб забезпечити своїм жителям максимальний комфорт.

Найпростіше сюди переїхати по навчанню, як зробила це я. У перший час Сінгапур був ввічливий до мене, але трохи відсторонений. Згодом я обжилася і звикла, мені по-справжньому подобається тут. Сінгапур – це такий мікс талантів, місток між світами: я приїхала сюди з Білорусі і тепер можу перебратися в будь-яку точку планети – і все завдяки моїй освіті, здобутій тут. Так, тут дуже комфортно, але доводиться платити частиною власної свободи. І тут вже кожен вирішує сам, чи хоче він жити в такому місті майбутнього чи ні.

Бонус: що потрібно подивитися в Сінгапурі


Якщо ви зібралися до Сінгапура, то врахуйте, що з листопада по лютий тут панує сезон дощів (правда, зазвичай дощ починається і закінчується досить швидко і до вечора в якості бонуса вас зустріне довгоочікувана прохолода). В цілому приїжджати можна в будь-який час (тут завжди тепло і сонячно).

Що обов’язково варто зробити в цьому місті

Побачити знаменитий готель Marina Bay Sands з басейном на даху. Проживання в готелі коштує досить дорого, а натовп в басейні геть позбавляє задоволення, тому жити там я б не радила. А ось відвідати бар на даху готелю того варте. Шукайте бар Ce Lavi: ціна входу буде такою ж, як і ціна входу на оглядовий майданчик, але ви отримаєте безкоштовний напій. А якщо ви дівчина і день тижня – середа, то ви можете насолодитися привілеями так званого Lady’s Night – дня, коли вхід буде безкоштовний, і напій в подарунок (також у багатьох барах міста по середах).
Відправитися на нічне сафарі і відвідати зоопарк.
Проїхатися на одному з найбільших оглядових конструкцій у світі.
Відвідати заклади в культурних кварталах Chinatown і Little India і відправитися на шопінг на вулицю Orchard Road.


А ось що можна відвідати абсолютно безкоштовно:

сади Gardens by the Bay;
парк Haw Par Villa;
буддистський храм-музей Buddha Tooth;
концерти на відкритій сцені Esplanade;
парк Botanic Gardens (іноді там проходять концерти, а також є безкоштовні тури);
парк Chinese Garden;
острів Сентоза (якщо ви не їдете монорейсом, а прогулюється з торгового центру VivoCity по Sentosa Boardwalk);
шоу фонтанів «Спектра» у Marina Bay;
тематичні фестивалі;
концерти симфонічного оркестру;
піші тури по Chinatown і Little India.

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі