«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Домашніх завдань не буде: які зміни чекають школярів у новому навчальному році

До початку нового навчального року залишилося менше двох тижнів, тому школярі та їхні батьки вже активно готуються до початку навчання. Міністерство освіти в 2018 році продовжує впровадження реформи освіти в шкільний процес.

Зараз зміни торкнуться молодшої школи, в першу чергу, першокласників. Тепер дітей будуть вчити не тільки читати і писати, а також активно вивчати соціальні навички: правила комунікації, емоційний інтелект і багато іншого.

Що чекає першокласників?


1 вересня всі першокласники України розпочнуть навчання за стандартами нової української школи. До цього цілий рік реформу тестували на базі деяких навчальних закладів країни, враховували всі недоліки і корегували.

Найважливіша зміна в освіті – це орієнтація на індивідуальні потреби дитини, а не пристосування кожного школяра до єдиної навчальної системі. Сучасні діти зовсім по-іншому сприймають інформацію і для них не підходить та система, яка існувала раніше. “На сучасних дітей не спрацьовують методи, які працювали раніше в початковій школі. Вони швидше мислять, краще вчаться самостійно, а не тільки готові слухати і повторювати”, – коментує радник міністра освіти Іванна Коберник.

Школа для всіх.


Ще одним важливим моментом в освітній реформі є те, що українська школа стане інклюзивною, це означає, що будуть враховуватися потреби кожної окремої дитини, незалежно від стану її здоров’я і розвитку. Тепер діти не будуть підлаштовуватися під шкільну програму вивчення предметів, а будуть враховуватися їх індивідуальні можливості і здібності. Крім того, на перший план виступає отримання соціальних навичок: вміння працювати в команді, висловлювати свої емоції і думки, знаходити рішення для складних завдань.

Що чекає вчителів?


До початку нового навчального року 22 тисячі українських вчителів перших класів пройшли онлайн-курси з підвищення кваліфікації. Ці курси є у вільному доступі в інтернеті, тому в міністерстві освіти рекомендують і батькам ознайомитися з нововведеннями, щоб краще розуміти організацію навчального процесу своєї дитини.

Після додаткового навчання всі викладачі пройшли перевірку і підтвердили свою компетентність в місцевих інститутах післядипломної освіти. На навчання та підвищення кваліфікації вчителів міносвіти виділив 385 мільйонів гривень.

Навчальний простір.


Головною зміною в новій школі буде соціальне орієнтування, тобто основним стає комунікація дітей, їх емоційний розвиток, а не підручники. Тепер заняття за підручниками буде лише частиною процесу, а не його основою. Перебудовується спільний простір школи, саме він має стати частиною навчання і розвитку дитини.

Домашніх завдань в школі не буде, все, що потрібно для освоєння і закріплення програми дитина буде робити в стінах школи, разом з учителем і однокласниками. Замість табелів, батьки отримуватимуть свідоцтва досягнень, в яких буде надано характеристику їхньої дитини, а не оцінки.

Щоранку вчитель буде зустрічати дітей, не за дзвінком, а в неформальній обстановці, де вони будуть обговорювати плани на день, ділитися емоціями, наприклад, від минулих вихідних. Це допоможе налаштувати дитину на навчання і поліпшити комунікативний процес.

Сучасний світ диктує свої вимоги до суспільства, зараз для того, щоб бути затребуваними, людям необхідно отримувати нові знання протягом усього життя. Шкільна реформа покликана зробити сучасних дітей інтелектуально гнучкими, щоб вони з легкістю могли вписатися в реалії сучасного суспільства.

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі