«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Шість головних відмовок від занять фітнесом і як від них позбавитися

Ви знаєте, що займатися потрібно. Ми всі чули, що фізично активні люди більш здорові. У них рідше розвиваються серцеві захворювання, діабет, і деякі види раку. Вони краще сплять і відчувають себе більш щасливими і енергійними. І, звичайно, підтягнуте тіло виглядає привабливіше. Але коли приходить час дійсно почати рухатися, у багатьох з нас з'являється довгий список причин не займатися: недостатньо часу, недостатньо енергії, або ми просто не любимо тренування.

Як же ми можемо подолати ці виправдання і почати рухатися? Ось шість головних відмовок, що заважають нам займатися, які наводять експерти в області фітнесу, а також тактика боротьби з ними.

Відмовка № 1: "У мене немає часу"


Скільки часу в день ви дивитеся телевізор? Під час перегляду улюбленої програми користуйтеся еспандерами, або ходите на місці. Або записуйте програму, а потім дивіться її, випускаючи рекламу. Таким чином, ви зможете подивитися годинну передачу всього за 40 хвилин. Ось вам і 20 хвилин вільного часу. А ще краще вимкнути телевізор і використовувати цей час для тренування.

Якщо весь ваш час поглинає робота, займайтеся на роботі. Закрийте двері свого кабінету і стрибайте зі скакалкою протягом 20 хвилин, або ходіть на місці.

Ваші вправи не обов'язково повинні представляти собою формальне тренування. Постарайтеся внести невеликі зміни в свій спосіб життя, які допоможуть вам більше рухатися: піднімайтеся по сходах, замість того, щоб користуватися ліфтом або ескалатором, не користуйтеся автомобілем, якщо можна пройтися пішки, а також купите крокомір, і вважайте, скільки кроків ви зробили в протягом дня.

Експерти рекомендують не менше 150 хвилин аеробної активності на тиждень. Це звучить лякаюче, але в дійсності це трохи більше 20 хвилин в день. Три десятихвилинні заняття в день майже так само ефективні, як і одне 30-хвилинне, при цьому їх набагато легше вмістити в свій графік.

Люди, які регулярно займаються, виробляють звичку до занять. У них рівно стільки ж часу в добі, як і у всіх інших. Вся справа в пріоритетах. Ми завжди знаходимо час для того, що для нас цінне.

Відмовка № 2: "Я дуже втомився"


Звучить парадоксально, але насправді тренування дають нам більше енергії. Коли ви почнете рухатися, втома, швидше за все, зникне.

В організмі людини є гормони задоволення, ендорфіни, яким потрібно дати вихід. І робиться це за допомогою вправ, замість того щоб прийти додому і лежати на дивані.

Можливо, вам краще займатися вранці, ще до того як довгий робочий день вимордує вас. Але якщо ви не "жайворонок", не хвилюйтеся. Ви можете займатися в середині дня, або ввечері, якщо вам так комфортніше.

Відмовка № 3: "Я мало часу проводжу з дітьми"

Експерти кажуть, що вихід – "вбити відразу двох зайців".

Візьміть дітей з собою. Поки вони гуляють, ви можете ходити навколо дитячого майданчика або двору, або стрибати зі скакалкою. Замість того, щоб везти дітей в школу на машині, проводьте їх пішки. Коли вони грають в футбол, швидко ходіть навколо поля.

Використовуйте час, який проводите з родиною, для активних занять. Їздіть на велосипеді разом з дітьми, грайте з ними в бадмінтон, або просто гуляйте разом з вулиці. І пам'ятайте, що фітнес так само корисний для ваших дітей, як і для вас. Коли мама і тато підтягнуті і енергійні, це добре для всієї родини, вважають психологи.

Відмовка № 4: "Вправи – це нудно"

Спортивні психологи вважають, що до вправ потрібно ставитися, як до сексу: ви повинні хотіти цього і вважати це чимось приємним, до того як ви цим займетеся. І вам має подобатися займатися цим.

Як цього добитися? Перш за все, знайдіть такі заняття, які вам подобаються. Спробуйте мислити нестандартно: спробуйте займатися фігурним катанням, танцями або роботою в саду. Запишіться в спортивний клуб. Якщо ви любите музику, займіться бальними танцями. Для кожного існують відповідні вправи. І вони не повинні бути обтяжливими або неприємними.

Якщо вам так буде приємніше, можете дивитися телевізор або читати книгу, займаючись на велотренажері або біговій доріжці. Тільки не забувайте крутити педалі або бігти.

Багатьом допомагає участь в групових заняттях. Не кожен може взяти плеєр і бігти десять кілометрів поодинці. Такі групи можна знайти в місцевих фітнес-клубах або по інтернету. Або просто домовтеся з друзями.

Час від часу пробуйте щось нове, щоб вам не стало нудно.

Відмовка № 5: "Я просто не люблю рухатися

Є люди, яким просто не подобається рухатися. Вони вважають за краще в'язати, читати книги, або дивитися телевізор. Але вони можуть ходити по магазинах.

Якщо вам не подобається потіти, ви можете займатися такими видами фітнесу, які не викликають надмірного потовиділення.

Можна займатися в приміщенні, в якому є кондиціонер. Або плавати, так як під час плавання ви не помітите поту. Можна вибрати заняття йогою, при яких виділяється мало поту.

Якщо вправи викликають у вас біль в суглобах, спробуйте почати з занять у воді. Чим сильнішими будуть ставати ваші м'язи, тим більше вони будуть здатні підтримувати суглоби, і тим менше болю ви будете відчувати. Якщо у вас є більш серйозні фізичні обмеження, спробуйте знайти установу спортивної медицини або реабілітаційну клініку, або тренера, який допоможе вам скласти індивідуальну програму вправ, які безпечні і прості.

Якщо вам не подобається рухатися через зайву вагу, починайте з менш публічних занять, наприклад, за допомогою відеозапису і займайтеся вдома. Гуляйте з друзями, які вас не засудять, і носіть одяг, в якому відчуваєте себе комфортно.

Не забувайте, що сьогодні спортивні зали змінилися. Є заняття для жінок, де вам буде затишно.

Відмовка № 6: "Я завжди кидаю заняття"

Ставте перед собою невеликі, досяжні цілі. Тоді ви напевно доб'єтеся успіху і не зірветеся. Якщо ви займаєтеся хоча б по п'ять хвилин в день протягом тижня, ви будете задоволені, а на наступному тижні захочете займатися по 10 хвилин в день.

Корисно публічно ділитися своїм результатами: наприклад, в особистому блозі, або в соціальних мережах. Це дуже надихає. Друзі та рідні напевно будуть хвалити, підтримувати вас. Крім того, якщо ви почнете зменшувати темп, вам буде легше це побачити.

Дуже добре мати товариша по тренуваннях. В цьому випадку, кидаючи тренування, ви будете відчувати, що підводите не лише себе, а й свого друга.

Дивіться в майбутнє. Почати займатися складніше, ніж продовжувати. Після двох тижнів тренувань ви обов'язково відчуєте себе краще.

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі