«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

7 ранкових звичок, від яких варто позбутись

Усталені ранкові звички налаштовують вас на продуктивний день. Не існує одного набору ранкових звичок, який однаково добре підходить для всіх.

Можливо, ваша ідеальна ранкова рутина передбачає читання новин, попивання води і танці під музику в нижній білизні. Ніхто вас засуджувати не буде.

Тим не менше, існують певні помилки, які ми звикли робити вранці, і саме вони можуть стати причиною того, що весь день піде шкереберть.

Отже, 7 загальних помилок у поведінці людей після пробудження, які не варто робити.


1. Натискати на кнопку повтору сигналу.
Іноді (добре, постійно), коли ви чуєте звук свого будильника, ви можете бути ще не готові встати і почати новий день. Не піддайтеся спокусі відкласти неминуче на 5-10 хвилин.

Як каже експерт з сну Тімоті Моргенталер: «Більшість фахівців зі сну вважають, що відтермінування сигналу будильника – це не найкраща ідея».

Частково тому,  якщо ви знову поринете в глибокий сон після натискання кнопки повтору, ви ввійдете в цикл сну, який точно не зможете закінчити. Таким чином, швидше за все, ви прокинетеся млявим, а не жвавим.

Так що є кращим виходом у цій ситуації? З’ясуйте, скільки годин сну вам необхідно в нічний час і переконайтеся, що ви дотримуєтеся цього режиму.


2. Прокидатися в позі «згорнувшись калачиком».
Отже, вам вдалося уникнути натискання на кнопку повтору сигналу (вітаємо!), і тепер, прокинувшись, ви просто лежите в ліжку. Використовуйте цей час  максимально для того, щоб підготувати себе фізично.

На думку гарвардського психолога Емі Кадді, розтягнення – це найкращий початок нового дня.

Хоча важко сказати, напевно, відчувають себе щасливими люди завдяки розтягненню чи навпаки. Кадді пояснює, що люди, які прокидаються з руками простягнутими вгору, є «супер щасливими, навіть надто щасливими».

І навпаки, існують дослідження, згідно з яким, люди, які прокидаються в позі ембріона «починають свій день у більш пригніченому стані».


3. Перевіряти електронну пошту.
Коли ви спите, ваш телефон знаходиться поруч з вами (як це відбувається у більшості людей), вам дуже просто повернутися і почати бездумно прокручувати стрічку новин або перевіряти пошту. Не робіть цього.

Як вважає Джулія Моргенстерн, автор книги «Ніколи не перевіряйте електронну пошту вранці», якщо ви почнете свій день вранці таким чином, «ви ніколи не відновитеся».

«Всі ці прохання, несподівані сюрпризи, нагадування і нескінченні проблеми можуть почекати як мінімум 59 хвилин».


4. Не застеляти ліжко.
Навіщо застеляти ліжко? Ви ж все одно будете розстеляти, коли будете лягати спати ввечері.

Так і є. Але, за словами Чарльза Дахігга, автора книги «Сила звички» та «Вісім правил ефективності: розумніше, швидше, краще», коли ви застеляєте своє ліжко, ви підвищуєте свою продуктивність впродовж всього дня.

Дахігг пише, що застелена постіль є «основною звичкою», яка може викликати «ланцюгові реакції, необхідні для створення інших хороших звичок».


5. Пити каву.
Якщо ви думаєте, що не зможете почати свій день до тих пір, поки не вип’єте чашку кави, подумайте ще раз.

Ваше тіло природним чином виробляє більшу кількість гормону стресу кортизолу, що регулює енергію, між 8 і 9 ранку. Тому для більшості людей найкращий час для того, щоб випити кави, настає після 9.30 ранку.

Якщо ви будете споживати кофеїн до цього часу, ваше тіло почне звикати до меншого вироблення кортизолу рано вранці. Це означає, що ви будете створювати проблему, якої самі боїтеся.


6. Збиратися в темряві.
Вимкнене світло і закриті штори несприятливо впливають на початок нового дня.

Як говорить представник Національного фонду сну Наталі Даутович: «Вашим внутрішнім годинником властиво бути чутливим до світла і темряви». Таким чином, коли ви збираєтеся в темряві, ваше тіло реагує на це, як на сигнал того, що за вікном все ще нічний час доби, з-за чого ви навіть можете відчувати себе мляво.

Якщо після того, як ви прокинулися, а за вікном все ще темно, Даутович радить вмикати досить яскраве освітлення.


7. Приймати рішення під час справи.
Можливо, ви вип’єте склянку води. Можливо, ви послухаєте музику. Можливо, ви зателефонуйте другу.

Всі ці діяння самі по собі гарні, але краще всього, якщо ви введете їх у свою рутину. Вчені говорять, що наша сила волі обмежена, і коли ми витрачаємо її на самому початку дня, намагаючись вирішити, що робити далі, у нас не залишається сил для того, щоб зосередитися на роботі пізніше.

Замість цього дозвольте вашому мозку працювати в автоматичному режимі вранці й намагайтеся використовувати ці розумові ресурси, коли ви будете дійсно мати в них потребу.


Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі