Найкращі афоризми Спікера Верховної Ради Івана Плюща
Сам Плющевий стиль ведення засідань ВР – це одна велика цитата. А його вислів “включіть мікрохвона у задньому проході” став своєрідною візитівкою цього політика.
“Я за життя стiльки сала з’їв, що соромно свиням в очi дивитися”.
“Лариса Павлівна, прошу вас, кінчайте швидше, бо я вже не можу”, — сказав народному депутату Ларисі Скорик під час її тривалого виcтупу.
“З дитинства і по сьогодні від трудових ста грамів не відмовляюсь”.
“Перші двадцять років життя мене мучила одна думка: як наїстися”.
“Колись Ленін писав, що ми досягнемо такої продуктивності праці, що відхожі місця будемо робити з дорогоцінного металу. От якби хтось підняв його років 20 тому і показав наші відхожі місця… Ви думаєте, чому нас весь світ так боявся? Тому що іноземцям ставало страшно, коли вони в наші громадські туалети заходили!”
“Будучи головою Київського облвиконкому, зібрав усіх дільничних області та сказав: не дай Бог вам у якоїсь бабусі в селі забрати пляшку самогону, яку вона вигнала, щоб розплатитися за привезені дрова або солому, погони позриваю”
“Вони хочуть впихнути невпихуєме. Ну то чого ж його пхати, як воно не лізе”.
“Депутат Хмара, не висіть над головою!”
“Увімкіть мікрохвон у задньому проході!”
“Депутат! Депутат! Не помню хвамілії – той, шо у піджаку! Відійдіть від мікрохвона і займіть своє місто”.
“Депутате Заєць! Не стрибайте по залі! Ви ж не в лісі!” – Одна з найвідоміших фраз, кинута з президії в залу на адресу народного депутата Івана Зайця.
Пізніше, коли той став міністром екології, Іван Плющ пожартував: “Які Зайці, така й екологія”
Одного разу, коли нардепи висували кандидатів у судді Конституційного суду, терпіння Івана Плюща урвалося: “Зачекайте! Так це ж силу-силенну кандидатів зможуть висунути. А що робити з вже висунутими членами?”
Політик проводив засідання суржиком та іноді замість літери “ф” вимовляв “хв”.
26 червня 2014 року на 73-му році життя Іван Плющ помер. Хворів на рак.
Комуніст із 30-річним стажем від імені парламенту ратифікував Біловезьку угоду, чим поставив крапку в історії Радянського Союзу. Пізніше від помірних демократів він еволюціонував в націоналісти.
Іван Плющ народився 11 вересня 1941 року в селі Борзна (нині місто) Чернігівської області. У 1956 р. вступив до сільськогосподарського технікуму, з 1959 року працював бригадиром радгоспу. У 1967 році закінчив Українську сільськогосподарську академію, отримавши спеціальність агронома. Керував аграрними підприємствами.
У Верховній Раді першого скликання був першим заступником голови, а 5 грудня 1991-го став спікером парламенту. У січні 2000-го його вдруге обрали спікером. 2001 року присвоїли звання Героя України. 2007-го президент Ющенко призначив Плюща секретарем Ради національної безпеки й оборони.
Іван Степанович був двічі одружений. З першою дружиною Наталею розлучився, коли 1991 року вбили їхнього єдиного сина Вадима. Жінка тяжко захворіла. Тривале лікування результатів не дало, вона пішла жити в монастир.
Друга дружина — на 28 років молодша Світлана, медсестра. У пари народилася донька Домініка.