«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

У скільки лучанам обійшлась «роздерибанена» земля

«За ці гроші можна було купити 50 квартир АТОвцям», – експерти про вартість «роздерибаненої» луцької землі.

Міський бюджет Луцька не доотримує чималі суми коштів через наявність земельних схем серед тих, хто розпоряджається землею міста. У цьому переконані експерти громадської організації «Волинський центр розвитку урядування». Таку думку вони озвучили вчора, 6 березня, під час круглого столу, - повідомляє Волинська правда.

Член організації, екс-заступник Луцького міського голови Юрій Моклиця зауважив, що приблизно 70% питань кожної сесії Луцької міської ради – земельні. Натомість останнім часом їх на розгляд сесії все частіше виносять з порушенням. Мовляв, ці питання «вискакують» за день-два до сесії з подачі земельної комісії, яку очолює депутат Євген Ткачук.

До того ж, на переконання Моклиці, нинішня влада відійшла від вже відомих земельних схем, які легко викрити. «Дерибан еволюціонує. Доводиться більше часу приділяти, щоб вивчити ці питання і зробити висновки», – зауважив Моклиця. «Апогеєм» же земельного «дерибану» учасники круглого столу назвали скандальну сесію, яка відбулася 28 лютого.

Ще один експерт Волинського центру розвитку урядування, екс-заступник мера Тарас Яковлев на прикладі аукціону, який здійснює Княгининівська ОТГ, показав, що, продаючи землю прозоро, можна заробити чимало грошей до бюджету громади. За його словами, зараз Княгинінивська ОТГ передає у користування 6 земельних ділянок, з них 5 по 10 сотих продають для будівництва житла. Стартова вартість цих 5 ділянок – понад 1,3 мільйона гривень. «А це кінець села Зміїнець, неосвоєна територія, без жодної інфраструктури. А тут ми ведемо мову про великі території в самому місті, до який навіть асфальт прокладений», – додав Яковлев.

Далі ж експерти центру наголосили, що мова йде, зокрема, про дві скандальні ділянки на вулицях Рівненській, 119, Вороніхіна, 37, які на останній сесії міської ради віддали для «Житлового кварталу», вулиці Рівненській, 4, яку раніше віддали в оренду компанії «Єврохолдинг», Глушець, 55 та Лесі Українки (навпроти пам’ятника Бойку).

Ще один «ЦРУшник» – Сергій Григоренко – розповів, що представники організації звернулися до експерта з нерухомості, директорки Волинського агентства нерухомості Лариси Мусійчук, аби вона оцінила, скільки можна було б виручити грошей для міськох скарбниці, якби ці ділянки були продані на аукціоні.

Зрештою, експерт дійшла висновку, що така сума становила б понад мільйон доларів.

«Можна було б добудувати школу №27, або купити 50 квартир для учасників АТО, або капітально відремонтувати 18 дворових територій», – висловився Сергій Григоренко.

«Сьогодні у Луцьку – 217 тисяч населення і, якщо розділити цю суму на кожного, то виходить, що кожна людина віддала тим людям 130 гривень», – прокоментувала такі дані депутатка Юлія Вусенко, присутня на круглому столі.

Учасники круглого столу запевнили, що позов щодо оскарження скандальних земельних рішень вже от-от буде у суді.

До слова, на круглий стіл запрошували також і в.о. Луцького міського голови Григорія Пустовіта, головного «укропівця» Луцькради Ігоря Поліщука та очільника земельної комісії Євгена Ткачука. Проте жоден із них не прийшов.

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі