«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Волинська лісозаготівля: спів птахів і чисте повітря чи неймовірно важка праця? (ФОТО)

На базі ДП "Ківерцівське ЛГ" лісівники показали, якими нелегкими є лісозаготівельні роботи.

16 лютого на ділянці у Муравищанському лісництві, де здійснюється рубка головного користування, журналісти волинських ЗМІ мали можливість пройтися важко прохідними дорогами, поспостерігати за тим, як здійснюється валка лісу та ознайомитися з процесом будівництва лісової дороги. Про це написав Конкурент.

Лісівники жартують, що в багатьох людей робота в лісі асоціюється із співом птахів, чистим повітрям і з позитивними емоціями, однак це не завжди саме так, адже це дуже складна праця. Інколи навіть професію лісорубів прирівнюють до професії шахтаря.

За словами заступника начальника Волинського ОУЛМГ Олександра Рибчинського на підприємствах області за весь 2017 рік лісогосподарськими підприємствами було заготовлено 1 мільйон 237 тисяч м³ деревини.

"І з цієї деревини, яка була заготовлена, 601 тисяч м³ – це деревина, яка досягла стиглого віку, і її варто зрубувати. При тому 200 тисяч м³ , або 480 ділянок, знаходяться у важкодоступних умовах", – зауважив Рибчинський.

Також додав, що лісівники не можуть самостійно спланувати, коли вони хочуть рубати ліс, адже є планове лісовпорядкування і вирубка лісу здійснюється у зазначені терміни. Якщо ж зволікати, то деревина втрачає свої властивості. Тому лісівники завжди знаходять способи заготівлі лісу навіть на важкодоступних ділянках.

На Волині у процесі лісозаготівлі задіяні 710 працівників. Окрім цього ще й працює 180 тракторів, які спеціально обладнані. У процесі ж електронного обліку деревини працює 230 людей, яких постійно продовжують навчати та перевіряти знання за допомогою складання іспитів.

На усіх підприємствах області дбають про охорону праці. Для обігріву лісівників на всіх 480 ділянках встановили будиночки, які відповідають усім вимогам.

"На охорону праці минулого року витратили 10 мільйонів 455 тисяч гривень. Кошти використані на забезпечення людей спецодягом, на покращення механізації ручних процесів, санітарно-побутових умов та ряду інших дій", – зауважив заступник начальника

І додав, що в 2018 році у розвиток лісового господарства підприємств області планують інвестувати ще 58 мільйонів гривень.

Директор ДП "Ківерцівське ЛГ" Віталій Каращук біля стенда розповів усю характеристику лісосічного фонду 2018 року по підприємству. Він зауважив, що на території у 30 520 м³ здійснюватиметься вирубка лісу у важкодоступних місцях у 20 500 м³.

"Це 67 % лісосічного фонду рубок головного користування підприємства знаходиться у таких тяжких для роботи місцях", – зауважив директор ДП.

Також він розповів про заробітну плату бригади лісівників, на прикладі робітників 11 кварталу Муравищанського лісництва ДП "Ківерцівське ЛГ".

"Бригада складається з чотирьох чоловік – тракторист, вальник лісу, помічник вальника, лісоруб. Загалом вони отримають 48, 200 тис. грн. За 15 робочих днів лісівники освоять 442 м³ і отримають десь в межах 12 тисяч гривень зарплати", – підрахував Віталій Каращук.

Після проведення працівникам ЗМІ інструктажу із техніки безпеки та забезпечення їх касками і чобітьми, усі вирушили безпосередньо туди, звідки було чути звук бензопил.

Там лісівники на відстані у 50 метрів від медійників (за технікою безпеки) здійснили необхідні роботи, аби показати як на Волині заготовлюють ліс.

Вальник 6-го розряду Віталій Шевчук розповів про власний рекорд валки лісу.

"Рекорд – 600-700 м³ у місяць", – цим він неабияк здивував журналістів.

У процесі лісозаготівлі кінцевим його моментом є вивезення і підвезення деревини, тому лісівники як для власних потреб, так і для потреб жителів ближніх населених пунктів активно будуть дороги.

Держагентством лісових ресурсів України було прийнято програму про розвиток лісо транспортної мережі. Цей напрямок є одним із пріоритетних для ВОУЛМГ та підпорядкованих лісогосподарських підприємств.

"Минулого року було збудовано всіма лісгоспами 101 км доріг. Із них 70 км обладнані твердим покриттям", – зауважив Олександр Рибчинський.

Також повідомив, що лісогосподарські підприємства Волинської області використовують 310 одиниць транспорту, з них 15 – хлистовозів, 110 – сортиментовозів, які обладнані спеціальними навантажувачами та 44 – тракторів. Саме тому, аби заготовлена деревина не втрачала своїх властивостей, варто вчасно дбати, щоб її вивезли із лісу.

Своєю чергою Віталій Каращук (директор ДП "Ківерцівське ЛГ", де нині активно триває будівництво дороги із земляним покриттям) повідомив, що протяжність дороги мала бути 4 км, однак її продовжили ще на 900 метрів. А згодом взагалі планують покрити білощебеневим покриттям.

Чоловік розповів й про інші дороги Волинської області, які використовують не лише лісівники, а й якими курсують автобуси.

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі