«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Дивовижні знімки американських іммігрантів початку ХХ століття, серед яких, зокрема, українка (ФОТО)

Через імміграційну станцію на острові Елліс (Ellis Island) у гавані Нью-Йорка, яка вперше була відкрита 1892 року, пройшло понад 12 мільйонів іммігрантів. Станція діяла до 1954 року.

На піку імміграції в 1907 р. більше одного мільйона людей прибуло на станцію за один рік, від 3000 до 5000 щодня. Переважно це були переселенці з Європи та її периферії.

Хоча більшіть іммігрантів відповідали на кілька запитань і протягом декількох годин мали змогу добратися до материка, деякі з них були затримані імміграційною службою острова на довше.

Август Френсіс Шерман (Augustus Francis Sherman) був головним реєстровим клерком на острові Елліс і також він був фотографом-аматорм. Він мав спеціальний доступ до іммігрантів, які були тимчасово затримані, очікуючи супровід, гроші чи квитки на траспорт.

Шерману вдалося переконати багатьох з цих іммігрантів попозувати йому на камеру, одягнувши свій найкращий одяг або національне вбрання.

Його фотографії, з заначеними національностями, були опубліковані в National Geographic в 1907 році і висіли протягом багатьох років у штаб-квартирі Федеральної служби імміграції.

Сьогодні більше 100 мільйонів американців – одна третина населення – можуть відстежити своє походження до особи, яка іммігрувала через острів Елліс.

Ці зображення були забарвлені Джорданом Ллойдом (Jordan Lloyd), використовуючи великі історичні дослідження, щоб точно та достовірно відтворити кольори самобутнього та гордого національного вбрання кожного іммігранта.

Серед іммігрантів було чимало українців.

На фото:
1. Русинка, 1906
2. Румунський дудар, 1910
3. Румунський пастух, 1906
4. Козак,1910 
5. Лапландець, 1910
6. Норвежка, 1910
7. Італійка, 1910
8. Жінка з Гваделупи, 1911
9. Індуський хлопчик, 1911
10. Дівчина з Ельзас-Лоррейну, 1906

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі