«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Зуби мудрості. Що з ними робити?

Практично кожен знає, що у людини є зуби мудрості, але не багато людей вникають, що вони з себе представляють, навіщо потрібні і в яких випадках їх слід видалити. Сьогодні ми розповімо Вам про ці та інші питання.

Для початку слід сказати, що зуби мудрості з’являються в період від 17 до 24 років і іноді викликають досить багато проблем. Серед них варто виділити неправильне прорізування і формування самого зуба, запальні процеси ясен, карієс. Все це супроводжується неприємними, больовими відчуттями.

Цікаво буде знати, що саме в вищевказаний проміжок віку організм людини перестає рости, а починається процес старіння. З цієї причини цей третій набір зубів і отримав свою назву. Розуму вони не додають, а ось проблеми – так, в більшості випадків. Часто їх прорізування супроводжується запальним процесом, протягом якого зуби мудрості можуть зміщувати поруч стоячі, тим самим завдаючи шкоди всій щелепі. Ростуть вони вкрай повільними темпами, завдаючи людині великі незручності. Так цей процес може тривати близько 1-2 років.
Кількість їх може варіюватися від 0 до 4.

Стоматологи впевнені, що ці зуби – пережиток минулих, далеких поколінь, коли їжа була тверда і пройшла погану термічну обробку. У наші дні вони практично не беруть участь в процесі пережовування їжі. Навпаки, частки їжі часто застряють в них, викликаючи надалі карієс. Ще, вони мають вкрай погану властивість рости, то починаючи свій розвиток горизонтально, а то і всередину рота. В таких складних ситуаціях лікарям доводиться вдаватися до хірургічного втручання. А буває, що частина їх так і залишається в яснах, завдаю людині проблеми з їх чищенням. Як наслідок – карієс і зараження зубів поруч. В цьому випадку видалення зуба мудрості – найкращий варіант.

Також наслідком появи зубів мудрості часто стає порушення прикусу. Виростаючи, вони зрушують всіх інших «сусідів» до центру, тим самим порушуючи природне розташування. Також це явище може призвести до утворення кісти або запальних процесів в щелепі. Стоматолог, що вирішує долю зуба, зважує всі за і проти і лише після цього приймає рішення: залишити або видалити його.

Незважаючи на деякі проблеми з появою зубів мудрості, найчастіше процес цей не носить такий радикальний характер, а користь їх буває значною. Так, в майбутньому, коли може виникнути питання установки протеза-моста, саме ці маркери візьмуть на себе роль основи, а також в тих випадках, коли сусідні зуби були втрачені, саме вісімки можуть взяти на себе жувальну функцію. Пише - Жіночий світ

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі