«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Функції Telegram, про які ви не знали

Швидкість, інноваційність, зручність, наявність цікавих функцій, ботів, наліпок – це далеко не всі переваги Telegram.

Для початківців
Вигадайте особливе ім’я

Ми часто стикаємося із ситуацією, коли треба знайти людину в Telegram. Найпоширеніший спосіб – це створити новий контакт у телефонній книжці, а потім шукати потрібну людину в списку користувачів.

Існує ще альтернативний варіант – пошук людини за ім’ям користувача. Для цього шукайте так: @ + псевдонім.

Щоб і вас можна було так знайти, зайдіть в налаштування і введіть ім’я в полі під назвою «Псевдонім». Дописавши його після t.me/, отримаєте лінк на листування із собою. Таке посилання можна поширювати на інших сайтах.

Покликати користувача, або поставити «меншн»
У чатах можна ставити «меншени»: @ + ім’я користувача. Наприклад, ви написали повідомлення і додали напис «@natali». Не потрібно дослівно пам’ятати, як підписана людина: після равлика випаде список-підказка з усіх учасників чату, як тільки напишете першу літеру – список звузиться, і так далі.

Навіщо потрібні «меншени»? По-перше, так користувач точно зрозуміє, що повідомлення адресоване йому. По-друге, він отримає сповіщення: це корисно, якщо він має багато активних чатів.

Власна тема
Якщо вам набрид інтерфейс Telegram, то змініть його. Зайдіть в налаштування, знайдіть розділ «Тема» і оберіть тему з наявних. Або натисніть кнопку зверху «Створити нову тему» і креативте (щоправда, така функція доступна не для всіх систем).

Листування із собою
У Telegram є можливість пересилати повідомлення самому собі: таким чином можна зберігати важливу інформацію, яка завжди буде під рукою. Нещодавно такий діалог із собою перейменували на «Збережені повідомлення».

Топ-чати
У вас, напевно, є канали або чати, які ви читаєте передусім. Так, щонайбільше чотири діалоги можна закріпити зверху в загальному списку, а також розташувати їх у потрібному порядку.

Маніпуляції з повідомленнями
Спілкуючись у діалогах, щоб не заплутатися, корисно послуговуватися функцією «Відповісти». Просто проведіть по повідомленню пальцем управо або натисніть на нього й оберіть зі списку слово «відповісти». У такий спосіб адресат знатиме, на що саме ви відповідаєте.

Швидко передавати інформацію з одного чату в інший дозволяє кнопка «Переслати». Вона випадає або зверху, коли затримуєте палець на повідомленні, або в списку, коли натискаєте на нього.

Одна з функцій, що вирізняє Telegram з-поміж інших месенджерів, – редагування і видалення повідомлень. Тобто навіть після того, як повідомлення прочитали, можна його переписати чи взагалі видалити. Вам потрібно лише натиснути на повідомлення й обрати потрібну функцію.

Аудіо- та відеоповідомлення
Якщо маєте намір записати голосові повідомлення, відкрийте чат із кимось, натисніть в нижньому правому кутку на мікрофон, протягніть кнопку вгору й відпустіть. Так почнеться запис. Коли захочете, зупиніть його, після чого відправте або видаліть. Інший спосіб – увесь час тримати палець на мікрофоні і, якщо не будете задоволені результатом, просто провести пальцем уліво, щоб стерти запис.

Якщо бажаєте записати відео, швидко натисніть на мікрофон – і з’явиться камера. Далі все так само, як з аудіо.

Для любителів
Тільки для своїх

Можна приховати час, коли ви востаннє були в онлайн. Зайдіть в налаштування конфіденційності та безпеки, далі – «Відвідини». Окрім цього, можна налаштувати список людей, які не побачать, коли ви востаннє були у мережі. Час зміниться на «нещодавно», «впродовж тижня» або «впродовж місяця». Залежить від того, як довго ви не заходили. Але майте на увазі, що ви також не побачите відвідин людини, для якої обмежили доступ.

Створіть наліпки
Наліпки – одна з особливостей Telegram. Тут ви можете не тільки ними користуватися, а й створювати їх. Щоб додати свій комплект наліпок, треба звернутися до бота. Зробити це просто: через ім’я користувача – @stickers. Потім бот запропонує низку інструкцій: дотримуйтесь їх – і незабаром комплект авторських наліпок буде в Telegram.

Також є цілі канали, де ви можете знайти нові комплекти й здивувати друзів. Наприклад, @stikerssave, @yamstickers, @ggstickers.

Наліпки зі своєї колекції можна використовувати як наліпки на фотографії. Відкриваєте потрібний діалог, натискаєте кнопку зі скріпкою, обираєте фото, внизу побачиш пензлик. Таким чином можна малювати, використовувати маски або наліпки на фотографіях.

Музика
Вам вже відомо про бота з музикою? Завдяки йому можна слухати і завантажувати музику на будь-який смак. У пошуку пишеш @vkmusic_bot. Далі додержуйтесь вказівок і знаходьте улюблені пісні. Цей бот містить музику з VK – тепер її можна слухати в Telegram.

Шрифти
Важливу інформацію можна виділити візуально. У цьому допоможе бот. Перед повідомленням напишіть @bold, а далі можете обрати той варіант, який вам до вподоби: жирний, курсив, друкований. Для більшого вибору скористесь сайтом і обирайте: закреслений, підкреслений, перевернутий, відображений дзеркально, транслітерований або текст, написаний азбукою Морзе. З правого боку пишете повідомлення, з лівого отримуєте відформатований текст. Останній крок: скопіюйте текст – і повідомлення готове.

Група або канал?
Окрім звичайних діалогів, у Telegram можна створити групу або канал (біля іконки «Пошук»).

У групі може спілкуватися до 50 000 людей. Всі учасники можуть залишати аудіо- та відеоповідомлення.

Канали створюють, щоб вести особистий блог, постити картинки або повідомляти новини. Користувачі можуть підписуватися на канали і читати їх, але не можуть коментувати записи. Хіба що адміністратор опитає підписників за допомогою голосування.

Для профі
Секретні чати

Ви можете створити секретний чат. У такий спосіб розробники Telegram забезпечують конфіденційність інформації. Там доступний таймер самознищення, який видаляє повідомлення після того проміжку часу, що його встановив будь-хто з двох користувачів. Він встановлюється як на секунду, так і на тиждень, а відлік починається після того, як адресат прочитав написане.

Також із секретного чату не можна пересилати повідомлення в інші бесіди, а якщо зробите скриншот, то і ви, і співрозмовник побачите сповіщення про це. Все ж такий захист можна обійти, копіюючи сам текст повідомлень.

Але є невеликий нюанс: секретним чатом можна користуватись тільки з пристрою, з якого він був створений або з якого ви вперше туди зайшли. Наприклад, якщо ви спілкуєтесь з кимось у секретному чаті через мобільну програму, то на комп’ютерній версії не побачите листування в переліку. З цим пов’язана ще одна вада: видаляючи Telegram з пристрою, ви втрачаєте усі секретні чати, прив’язані до нього.

Посилити безпеку
Якщо ви турбуєтесь, що хтось прочитає ваші повідомлення, встановіть пароль для входу в Telegram. Спочатку зайдіть в налаштування конфіденційності та безпеки. У цьому розділі ви встановите, як швидко блокуватиметься застосунок (за хвилину, 5 хвилин, годину, 5 годин), або взагалі вимкнете автоблокування. В останньому випадку ви самі можете блокувати Telegram, коли вам заманеться. Для цього достатньо затиснути іконку у вигляді замка.

Збереження пам’яті
На жаль, пам’ять на телефоні колись закінчується. І статися це може зокрема через файли, отримані з Telegram, бо програма зберігає їх у кеш. Але цей процес можна контролювати: спочатку зайдіть в налаштування, далі – «Дані та сховище», потім – «Автозавантаження медіа». Потім уже самі можете обрати, що буде завантажуватися автоматично, а що ні. Якщо заходити в кожен пункт медіа, то там є можливість вказати, з яких джерел і за яких умов можна завантажувати.

Голосування
Якщо на каналі або в групі вам потрібно дізнатися думку користувачів щодо чогось, вам допоможуть боти. Один з них – це @vote. Діалог з ним починайте стандартно: з команди /start – а далі за інструкцією вказуєте заголовок голосування й варіанти відповідей. Інший бот, @likebot, працює так само, тільки варіантами відповідей можуть бути емоджі.

Додаткові налаштування для iOS
Наступна можливість є лише для власників мобільних пристроїв на базі iOS. У налаштуваннях знайдіть функцію «Змінити телефонний номер» і декілька разів швидко натисніть на зображення SIM-карти. Далі відкриється додаткове меню, де можна ввімкнути або вимкнути логи (чи «Журнал», записи про всі процеси й дії, що виконуються в програмі), синхронізувати непрочитані повідомлення, скинути деякі налаштування тощо.

Додаткові налаштування для Android
Відкрийте меню, гортайте до самого низу, поки не побачите напис «Telegram для Android». Тепер затримайте палець на ньому, поки не випаде меню «Відлагодження». Тут вапм пропонується: імпортувати або перезавантажити контакти, скинути діалоги, вимкнути вбудовану камеру і так далі.

Різні акаунти на одному пристрої
Потрібно мати доступ до кількох акаунтів одночасно? У меню поряд зі своїм ім’ям натисніть трикутник, а тоді – «Додати акаунт». Увівши номер і підтвердивши його, матимете змогу писати з двох номерів, не витрачаючи багато часу на вихід-вхід в обліковий запис.

Зібрати все в Telegram
Уведіть в пошуку @IFTTT: це бот, який допоможе під’єднати сторонні сервіси й програми до твого акаунту. Так у Telegram можна буде отримати імейл, додати нагадування тощо. Знайшли? Тисніть «Старт» і дотримуйтесь інструкцій.


ТЕТЯНА ОЛЬШЕВСЬКА

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі