«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Який район Волині приємно вразив Савченка? (ФОТО)

Приємно вразив голову облдержадміністрації Олександра Савченка Ратнівський район, який він відвідав 23 квітня в рамках робочої поїздки. Зокрема, керівник виконавчої гілки влади в області відзначив розвинену інфраструктуру та активність громади в напрямку реалізації проектів, особливо у соціальній сфері району.

Про це пише Волинська правда, посилаючись на прес-службу Волинської облдержадміністрації.

Серед об’єктів, які оглянув Олександр Савченко – Ратнівська центральна районна лікарня, будівництво дитячого дошкільного закладу в смт Ратне, а також завершення реконструкції лікарні №2 та територіальний центр соціального обслуговування населення Заболоттівської ОТГ. Окрім того, голова облдержадміністрації відвідав родину загиблого учасника антитерористичної операції Івана Тричука.

Розпочався візит із Ратнівської центральної районної лікарні, де пишатися справді є чим. Саме тут на базі неврологічного відділення функціонує своєрідний центр реабілітації для хворих після інсульту та інших травм, пов’язаних із відновленням м’язових сил. Слід зазначити, що подібних закладів на Волині лише кілька, та й ті у містах обласного значення. Відтак, і пацієнтів багато немісцевих. Для прикладу, цього дня відвідувачі були з Ковеля та Луцька. Тож лучанка Яна Кудлай, користуючись нагодою, висловила слова вдячності за такий заклад, професіоналів-фахівців, які тут працюють, та їх чуйне ставлення до хворих.

Довідково: Ліжковий фонд Ратнівської центральної районної лікарні складає 188 ліжок. Щорічно в мед закладі проходять лікування близько 8 тис. пацієнтів і ще близько 120 тисяч отримують кваліфіковану амбулаторну допомогу. Лікуються хворі не тільки з Ратнівського але й з сусідніх районів. Стаціонарна допомога хворим надається у 7 відділеннях: терапевтичне, інфекційне, хірургічне, акушерсько-гінекологічне, неврологічне, педіатричне, в т. ч. відділення інтенсивної терапії анестезіології. Допоміжні відділення: приймальне, фізіотерапевтичне, рентгенологічне, відділення трансфузіології, стоматологічне, клініко-діагностична лабораторія, діагностичне, стерилізаційне, аптека ЦРЛ та денний стаціонар.

Всього в лікарні 443 працівників. З них 74 лікарі, 195 середніх медичних працівників, 95 молодших медичних сестер та інших -79. Навчається на інтернатурі в даний час 9 спеціалістів.

До слова, медзаклад має своє діагностичне обладнання в гінекологічному відділенні. А Ратнівський район – єдиний, хто проводить діагностику на базі лікарні, і пацієнтам не потрібно їздити до обласного центру.

Тим не менше, у планах головного лікаря районної лікарні ще багато задумів, реалізація яких вже розпочалася. Адже, оглянувши кілька відділень, стало зрозуміло, що у лікарні активно тривають ремонтні роботи. Наразі ж працюють над створення скверу-парку з доріжками для відпочинку та реабілітації. Для цього вже підведено крапельну систему зрошення та висаджено різноманітні дерева та кущі.

“Зроблено багато, ми постійно в русі. Якщо кожного місяця щось нове не з’явилось, то я рахую, що це недолік. Якщо пройшов якийсь період без обладнання, без поліпшення умов для пацієнта, то це теж недолік. Правила розвитку такі – нормальна діагностика, умови для пацієнта і нормальне відношення до людей. Лікарня має бути, в перспективі, в гарному парку-скверику. Навіть, сказав би, в дендропарку. Лікарня буде розвиватися, тому що вона віддалена. Крайній населений пункт від нас за 65 кілометрів. Це далеко. Аби забезпечити оперативність швидкої допомоги, має бути все тут, на місці. На даний час найбільше потребує ремонту відділення інтенсивної терапії. Наступне — пологове. З обладнання – ендоскопічне і комп’ютерний томограф. Це першочергово”, – поділився планами Михайло Бегаль.

Окрім того, у смт Ратне за кошти Державного фонду регіонального розвитку будують новий дошкільний навчальний заклад, що розрахований на 9 груп загальною кількістю 165 дітей. Відкриття дитячого садка сприятиме створенню ще 54 робочих місць, з яких 22 — педагогічного персоналу. Але найголовніше — діти зможуть відвідувати навчальний заклад, тому що наразі, як відзначив Ратнівський селищний голова Володимир Кулик, на черзі стоять вже 268 дітей. Тож важливо, що здати заклад в експлуатацію планують уже цього року.

“В проекті передбачено все: від обладнання до ложок, вилок та постелі. Все для того, щоб садочок відкривався повністю облаштований для дітей. Тут будуть ігрові майданчики, які не передбачені проектом, але з ініціативою його створення виступили місцеві підприємці”, – зазначив Володимир Кулик.

Відтак, голова облдержадміністрації оглянув приміщення усередині та проекти елементів декору майбутніх навчальних класів.

Вразила своїми потужностями й Заболоттівська об’єднана територіальна громада, на території якої активно функціонує місцева лікарня, територіальний центр соціального обслуговування населення, спеціалізована школа-інтернат для дітей із вадами розвитку. Усі ці заклади й оглянув Олександр Савченко. Разом із тим, у місцевому будинку культури відбулася зустріч із депутатським корпусом громади.

Довідково: У 2015 році за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку, при співфінансуванні з бюджету Заболоттівської селищної ради, реалізували проект «Реконструкція даху стаціонарного відділення Заболоттівської районної лікарні № 2 по вул. Стадіонна, 38а в смт Заболоття Ратнівського району Волинської області». Загальна кошторисна вартість – 1,3 млн грн. В рамках реалізації проекту проведено заміну покриття даху з азбестоцементних хвилястих листів на металочерепицю, часткову заміну балок горищного перекриття, а також влаштовано слухові вікна, систему організованого водовідводу та снігозатримувачів.

У 2016 році виділені кошти обласної субвенції в розмірі 1,1 млн грн та 0,4 млн грн – кошти районного бюджету на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад у сумі 1,53 млн грн. Як результат, вдалося провести повну заміну підлоги, дверних блоків, пожежної сигналізації, систему водопостачання, водовідведення та електропостачання, а також виконати внутрішні оздоблювальні роботи.

Так, в Заболоттівськоїй спеіціалізованій школі-інтернат навчається 115 діток із порушеннями інтелектуального розвитку із підготовчого до десятого класу. За словами заступника директора з навчально-корекційної роботи Олени Штик, навчання таких діток спеціфічне. Зокрема, увагу зосереджують на корекційному напрямку, чого немає у загальноосвітніх закладах. Це ритміка, лікувальна фізкультура, соціально-побутове орієнтування, де діти навчаються жити в світі, готувати їсти тощо.

“З п’ятого класу починається профільне навчання. Для дівчаток це швейна справа, а для хлопчиків – столярно-теслярська справа. А десятий клас – це потужний профільний клас інформатики. Після закінчення навчання діти соціалізуються. Ті, які мають інвалідність та залежать від батьків, залишаються вдома на утриманні. Натомість діти, які мають легку ступінь порушення інтелектуального розвитку в спеціальній групі в Нововолинському училищі в профтехучилищі № 11 здобувають освіту оператора комп’ютерного набору”, – зазначила Олена Штик.

Пообіді ж у приміщенні районної державної адміністрації відбувся виїзний прийому громадян з особистих питань. Слід зазначити, що на зустріч із керівником виконавчої гілки влади в області прийшло кілька десятків людей. Серед питань, які озвучили місцеві жителі – стан місцевих доріг, підведення електрифікації до новозбудованих житлових масивів та багато іншого.

“Сьогодні відвідав ще один район Волині, який приємно вражає. Перш за все, вражає в плані цивілізації та розвиненої інфраструктури, а також людей, які активно працюють в напрямку реалізації власних задумів. Найбільше мене вразив інтернат для дітей з особливими потребами. На питання, хто у вас найкращий футболіст, відповідають: ми всі. Це свідчить про те, що це вже маленький, але колектив. Вразили також керівники та працівники навчального закладу з відкритими поглядами, доброю посмішкою. Те, як вони володіють деталями побуту своїх вихованців, говорить про те, що вони щиро віддають себе роботі. Напевно, це їх покликання – займатися дітьми в цілому та особливими зокрема”, – резюмував Олександр Ілліч.

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі