«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Волинь підписала меморандум щодо сміттєпереробки

У Волинській ОДА підписали меморандум про співпрацю з реалізації проекту, який передбачає переробку усіх видів відходів на території області. Такий документ підписали представники Волині з партнерами з України, Литви та Латвії вчора, 6 березня.

На початку зустрічі голова Волинської ОДА Володимир Гунчик зауважив, що проект, який передбачає переробку відходів для нашої області дуже актуальний. Адже зараз Волинь має понад 3,5 мільйона тонн вже накопичених твердих побутових відходів на офіційних і неофіційних сміттєзвалищах. До того ж, щорічно в межах області таких назбирується приблизно 170 тисяч тонн, - йдеться в матеріалі Волинської правди.

«Про цей проект ведемо мову давно. Зараз наблизилися до практичної його реалізації, запросивши до співпраці колег. Плануємо, що проект фінансуватиметься за рахунок коштів держбюджету, інвестиційних коштів і місцевого бюджету. Залучаємо до реалізації проекту людей, які вже мають досвід у цьому на теренах Євросоюзу», – сказав Гунчик.

Він також додав, що завтра, 7 березня, у Кабміні доповість про те, що область започатковує масштабний проект. А вже у 2019 році область подаватиме проект як пропозицію на фінансування з Державного фонду регіонального розвитку.

У відповідь на те, якою буле локація проекту, Володимир Гунчик сказав, що спочатку планували просто збудувати сміттєпереробний завод у Ковелі. Утім тепер ведуть мову про те, що це не є проектом однієї локації.

«Це проект, який може бути розташований у різних місцях, у тому числі і на тих звалищах, які вже сьогодні існують, і на них можна видобувати біогаз, на ділянках збору сміття і первинного сортування. А саме підприємство з переробки, звісно, має бути розташоване біля лінії високовольтних передач. Я не виключаю, що це можуть бути секційні підприємства, розташовані поблизу міст Луцьк, Ковель, а також Володимир-Волинський і Нововолинськ. Це програма утилізації твердих, рідких і інших побутових і промислових відходів, які накопичуються в області», – пояснив Володимир Гунчик.

Директор UAB «EKOTIKSLAI» (Литовська республіка) Штьормер Віргініюс розповів про досвід реалізації проектів із будівництва сміттєпереробних заводів та установок із будівництва біоетанолу на теренах Європейського Союзу.

Окрім того, помічник президента компанії «Промислові системи» Роман Паладій презентував Дорожню карту співпрацю сторін для підготовки техніко-економічного обґрунтування інвестиційного проекту. Його, за словами Гунчика, планують підготувати до кінця цього року. Тоді й буде відома точна вартість реалізації проекту.

Тож 6 березня підписали меморандум, який передбачає співпрацю щодо розробки техніко-економічного обґрунтування між Волинською ОДА в особі Агенції регіонального розвитку і партнерами з України, Литви та Латвії.

«Ми дуже розраховуємо, що головним нашим партнером виступить держава. Орієнтовна вартість такого проекту складатиме приблизно 30 мільйонів євро. Це лише попередні оцінки. Бо технології змінюються, по-перше. А по-друге, ми не говоримо про один сміттєпереробний проект, ми говоримо про локальні проекти, – прокоментував голова ОДА після підписання меморандуму.

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі